Cultprostir підготував 10 інтернет-ресурсів, які присвячені українській музиці.

MusicInUA

Найкраще у цьому сайті – новини, які відстежують досить ретельно. Також активно поповнюється відеорозділ. Нещодавно вийшла стаття, присвячена дебютним кліпам українських артистів.

Notatky

Тут є свіжі сингли, кліпи, альбоми, анонсування гастрольних турів. Notatky повідомляють про майбутні концерти у Чернівцях та Івано-Франківську навіть груп, скажімо так, п'ятого ешелону популярності. На сайті практично повністю відсутні великі тексти. Останнє інтерв'ю датоване квітнем цього року.

LiRoom

Автор сайту – гітарист гурту Black Balloon Олексій Бондаренко каже – цей сайт –це "інтернет-журнал про нову українську музику". Про нову українську музику LiRoom писав вже тоді, коли мало хто визнавав її існування. В архіві є звіти про концерти Zapaska та Софі Віллі в лютому 2012 року. Найцінніше в журналі – репортажі та статті на неординарні теми, що зрідка з'являються тут.

Читайте також: ТОП-3 українські пісні, які стали хітами у світі

Takt

Ресурс, який чудово відстежує новинки в інді-просторі й андеграунді. Фірмовий знак сайту – рубрика #Плейграунд, де щотижня акумулюються десятки новинок українського виробництва. Регулярні та ґрунтовні інтерв'ю – в основному, з неординарними артистами (Dzierzynski Bitz, BOMG, Петро Чернявський та ін.).

Comma

Проект про різні форми творчості, але про музику в першу чергу. Вітчизняна музика висвітлюється у відносно рівних частках із західною. Інтерв'ю, репортажі, дайджести рецензій, спецпроекти, новини, оригінальні теми – задіяні всі основні жанри.

Rock.kiev

Сайт функціонує з 2003 року. Зміст сайту – різні прояви рок-музики або того, що звикли нею вважати. Всього потроху – рецензій, новин, інтерв'ю. Гарний інформаційний бонус – каталог столичних пабів з живою музикою. Мінус – стародавній дизайн та рубрикація.

Читайте також: 24 музичних прориви України, які вразили світ

@Music

Цей сайт – це флагман музичного онлайн-процесу в Україні і один з перших ґрунтовних ресурсів у цій сфері. Тут пишуть витончені рецензії на платівки, публікують музичний календар, відстежують ключові новини, беруть масивні інтерв'ю. Основна частка контенту – зарубіжна музика, але й все найважливіше українське – в наявності.

Neformat

Головний об'єкт уваги – вітчизняна сцена, далека від популярності. Метал-жанри, інді-рок, різні панк-форми – це вітається в першу чергу. На сьогодні єдиний по-справжньому живий розділ – це огляди альбомів, але робиться він на совість: тут можна зустріти українські релізи, які навряд чи потраплять на очі, якщо не заходити на Neformat.

Open

Портал, на якому музика – найбільш живий підрозділ. Зараз генеральний курс – добротні дайджести новин, серед яких переважають вітчизняні. Гастрольні анонси України, нові сингли, кліпи, альбоми – щодня. Інтерв'ю, оглядові статті – рідко.

Muzmapa

План цього сайту масштабний – скласти музичну карту країни. Перші кроки до набору географічного каталогу вже зроблено: є добірки колективів і виконавців із Закарпаття, Луганської, Львівської, Харківської областей. Доповненням до основної ідеї йдуть інтерв'ю, репортажі, анонси концертів. Останні три місяці сайт у замороженому стані, але це тимчасово. Молодь готує рестарт, і за неї варто тримати кулаки.

Читайте також: ТОП-5 зарубіжних кліпів, знятих в Україні