Як зауважила Дікарло, незважаючи на заперечення України, підготовка до так званих "виборів", запланованих на 11 листопада, все ще продовжується.

Читайте також: Франція звернулася до Росії через псевдовибори на окупованих територіях: відомі деталі

"Я хотіла би нагадати, що пов'язані з виборами питання передбачені у Мінських угодах як частина комплексного пакету, і вони розглядаються в рамках чинних переговорних механізмів", – зазначила вона.

Водночас заступник генсека ООН висловила застереження, що будь-які заходи з проведення виборів поза конституційними рамками України "будуть несумісними з Мінськими угодами".

"Ніхто з нас не має кришталеву кулю, щоб поглянути у майбутнє... але є ознаки того, що так звані "вибори" можуть слугувати як стартовий майданчик в напрямку нового циклу російської збройної агресії", – наголосив, зі свого боку, Володимир Єльченко.

Також він зауважив, що в реальності незаконні вибори, заплановані на 11 листопада, призведуть до того, що ватажки озброєних бандформувань опиняться у кріслах незаконних органів.

"Це ніщо інше як провокація, наруга над Мінськими угодами та суверенітетом України", – додав постпред України в ООН.

Нагадаємо, під час засідання Ради безпеки ООН вісім країн-членів Європейського Союзу закликали владу Росії зупинити підготовку до незаконних виборів на окупованому Донбасі.