Про це повідомило видання ABC News.

Читайте також: Вбивство саудівського журналіста у Туреччині: один з підозрюваних загинув у ДТП

Зазначається, що надійне джерело, що надало інформацію виключно на умовах анонімності, повідомило про те, що під час візиту до Туреччини у середу, 17 жовтня, Майк Помпео прослухав аудіозапис та отримав його стенограму.

В уряді США заперечили, що держсекретар прослухав аудіозапис вбивства саудівського журналіста, також вони не знають чи отримував Помпео стенограму.

У четвер ми адресували офіційний запит. Держсекретар не чув плівку,
– повідомила прес-секретар Хізер Нойерт.

Коли Майк Помпео повернувся зі Стамбула його запитали про те, чи чув він аудіозапис вбивства Джамала Хашоггі.

"Я не маю що сказати з цього приводу", – сказав він.

Видання повідомило, що президент Трамп просив уряд Туреччини надати можливість прослухати аудіозапис. Помпео зустрівся з президентом в Білому домі в четвер вранці, щоб обговорити свій візит до Туреччини та Саудівської Аравії, де він зустрічався з саудівським королем Салманом та наслідником принца Мохамеда бін Сальманом.

Наразі невідомо, чи поділився Помпео стенограмою з президентом, але незабаром, в той же день, Трамп сказав журналістам, що "це, безумовно, схоже" на те, що Хашоггі помер.

Це, безумовно, виглядає саме так для мене. Це дуже сумно,
– заявив Трамп журналістам.

Наразі президент наголосив, що Сполучені Штати Америки чекають результатів кількох розслідувань після яки буде оголошено "дуже сильну заяву".

Нагадаємо, що турецькі слідчі, які розслідують обставини зникнення та ймовірного вбивства на території консульства Саудівської Аравії у Стамбулі саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, припускають, що останки його тіла все ще можуть залишатись на території Туреччини.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював у тому числі медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США.

У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину і переїхав до Вашингтона, де став писати колонки в The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.

Журналіст таємниче зник 2 жовтня. Останній раз його бачили біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, куди він відправився, щоб оформити необхідні для одруження документи. Його наречена чекала на вулиці.

ЗНИКНЕННЯ САУДІВСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА У СТАМБУЛІ: ХРОНІКА ПОДІЙ