Прибули вони у київську обласну лікарню, де протягом трьох днів будуть оперувати онкохворих. Хірург Віталій Пойлін навчався та працює в Америці і сьогодні ділиться досвідом з українськими колегами у київській обласній лікарні. У сусідньому кабінеті – його американський колега, уролог Руслан Корець також вчить колег.

Читайте також: Як зміцнити імунітет у період міжсезоння: поради лікаря

Головна умова співпраці – слідувати американським протоколам лікування, які базуються виключно на доказовій медицині, без жодних припущень.

робот медицина
Українській медицині роботи не по кишені

З оснащенням, кажуть, все добре, зокрема у їхній методиці,яка менш травматична для пацієнта. Проте якщо в нас вона лише набирає обертів, то в Америці вже перейшли на більш новітні методи.

Ера лапараскопічної хіругіі закінчується. У новій ері медицини використовують роботів. За допомогою робота можна потрапити в дуже вузькі місця і робити мікроскопічні рухи з дуже важливою точністю,
– заявив уролог, доцент медшколи Гарвардського університету Руслан Корець.

Проте для нас це поки занадто дорого, коштує такий робот – від 1,5 до 3 мільйонів доларів. Тож поки у лікарні переходять на американські протоколи та спеціальне харчуваня для пацієнтів.