ФІЛЬТР

Амоксил: інструкція, застосування, ціна

Амоксил – це антибіотик широкого спектру дії, що застосовується для лікування інфекційних захворювань.

Склад

Діюча речовина: амоксицилін. 1 таблетка містить діючої речовини – 500мг;

Амоксицилін неактивний щодо мікроорганізмів, які виробляють b-лактамазу, наприклад таких як Pseudomonas та штами Enterobacter.

Рівень чутливих до амоксициліну мікроорганізмів може варіюватися на різних територіях.

Допоміжні речовиницелюлоза мікрокристалічна; целюлоза, що диспергується; кросповідон; ванілін; ароматизатор мандарин; ароматизатор лимон; сахарин; магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група: препарат групи пенециліну.Протимікробні засоби для системного застосування. Бета-лактамні антибіотики. Пеніциліни широкого спектра дії. Амоксицилін.

Лікарська форма

Таблетки, які розчиняються.

Показання

Застосовується для усунення інфекцій спричинених чутливими до лікарського засобу мікроорганізмами:

 • органів дихання;

 • органів сечостатевої системи;

 • органів травного тракту;

 • шкіри та м’яких тканин.

У комбінації з метронідазолом або кларитроміцином застосовують для лікування захворювань травного тракту

Протипоказання

Підвищена чутливість до амоксициліну або до інших бета-лактамних антибіотиків (пеніцилінів і цефалоспоринів), а також до допоміжних речовин препарату. Наявність інфекційного мононуклеозу та лейкемоїдної реакції лімфатичного типу на компоненти складу.

Особливості застосування

У пацієнтів із відомими тяжкими алергічними реакціями ймовірно виникнення небажаних реакцій. Може існувати перехресна гіперчутливість та перехресна резистентність між пеніцилінами та цефалоспоринами. Як і у випадку з іншими антибіотиками широкого спектра дії, можуть виникнути суперінфекції. Виникнення тяжкої діареї, характерної для псевдомембранозного коліту, рекомендується вважати підставою для вживання відповідних заходів.

Слід бути обережним із застосуванням препарату при виникненні геморагічного коліту або реакції гіперчутливості. При застосуванні великих доз препарату необхідно вживати достатню кількість рідини для профілактики кристалурії, яка може бути викликана амоксициліном. Серйозні та іноді летальні випадки гіперчутливості (анафілактична реакція) спостерігають у хворих, що знаходяться на пеніциліновій терапії (такі реакції є частішими у хворих, з якими траплялися випадки гіперчутливості). Лікування препаратом "Амоксил" у цьому випадку необхідно припинити та замінити іншим відповідним лікуванням. Можливо, знадобиться лікування симптомів анафілактичної реакції, наприклад, негайне введення адреналіну, стероїдів (внутрішньовенно) та невідкладна терапія дихальної недостатності.

Пацієнти з порушеннями функції нирок: пацієнтам із порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну нижче 10 мл/хв дозу препарату зменшують на 15-50 %.

Пацієнти з порушеннями функції печінки: порушення функції печінки не впливає на період напіввиведення препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування амоксициліну та пероральних контрацептивів може бути наслідком кровотечі та зниженням ефективності контрацептивів. Одночасне застосування з алопуринолом не збільшує частоту шкірних реакцій на відміну від сполучення алопуринолу з ампіциліном. Препарати бактеріостатичної дії: антибіотики тетрациклінового ряду, макроліди, хлорамфенікол можуть нейтралізувати бактерицидний ефект амоксициліну.

Можливе паралельне застосування амоксициліну та аміноглікозидів (синергічний ефект).

Застосування під час вагітності та лактації

Обмежені дані щодо застосування амоксициліну у період вагітності свідчать про відсутність небажаного впливу на плід/новонародженого. При необхідності призначення амоксициліну у період вагітності необхідно провести оцінку відношення потенційного ризику для плода та очікуваної користі для жінки. Амоксицилін проникає у грудне молоко. Застосування у період годування груддю можливе, ризик для дитини незначний, за винятком можливої сенсибілізації. Годування груддю слід припинити, якщо у новонародженого шлунково-кишкові розлади (діарея, кандидоз або висипання на шкірі).

Здатність впливати на швидкість реакції 

Дані про вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не встановлені, однак слід враховувати можливість розвитку небажаних ефектів з боку нервової системи.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають незалежно від прийому їжі. Таблетку можна проковтнути цілою або розжувати, запивши великою кількістю рідини;

У випадку інфекційно-запальних захворювань легкого та середнього ступеня тяжкості рекомендується приймати:

 • дорослим і дітям старше 10 років: 500-750 мг 2 рази на добу або 500 мг 3 рази на добу;

 • дітям 3-10 років – у дозі 250 мг 3 рази на добу;

 • дітям 1-3 роки – 250 мг 2 рази на добу або 125 мг 3 рази на добу.

Зазвичай добова доза препарату для дітей становить 30 мг/кг/добу, розподілена на 2-3 прийоми. Для отримання дозування 250 мг слід розділити таблетку навпіл.

У випадку інфекцій легкого та середнього ступеня тяжкості препарат приймають протягом 5-7 днів. У випадку інфекцій, спричинених стрептококом, тривалість лікування повинна становити не менше 10 днів. Прийом препарату треба продовжувати протягом 48 годин після зникнення симптомів захворювання.

Передозування

При передозуванні виникають такі симптоми:

 • порушення функції травного тракту, такі як нудота, блювання, діарея. Наслідком чого може бути порушення водно-електролітного балансу.

 • відомо про випадки кристалурії, що іноді призводили до ниркової недостатності.

Лікування: слід викликати блювання або провести промивання шлунка, після чого прийняти активоване вугілля та осмотичний послаблювальний засіб (натрію сульфат). Слід підтримувати водний та електролітний баланс. Амоксицилін можна видалити з кровотоку шляхом гемодіалізу. Специфічний антидот невідомий.

Побічні ефекти

Інфекції та інвазії: кандидоз шкіри та слизових оболонок, надмірний ріст нечутливих мікроорганізмів.

З боку крові: агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, оборотна лейкопенія, включаючи нейтропенію, збільшення часу кровотечі та протромбінового індексу. Ці прояви є оборотними за умови припинення лікування.

З боку імунної системи: тяжкі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, анафілаксію, сироваткову хворобу, алергічний васкуліт.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, чорний волосатий язик, змінакольору зубів, кандидоз кишечнику, антибіотикоасоційований коліт, включаючи псевдомембранозний коліт і геморагічний коліт.

З боку нервової системи: гіперактивність, запаморочення, судоми (у випадках порушеної функції нирок або у випадках передозування).

З боку печінки та жовчних шляхів: гепатит, холестатична жовтяниця, помірне підвищення рівня печінкових ферментів (АСТ, АЛТ).

З боку шкіри: шкірний висип, кропив'янка, свербіж, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, пухирчастий ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз.

З боку сечовивідного тракту: інтерстиціальний нефрит, кристалурія.

Термін придатності

Термін придатності – 3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС у недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску

Випускається за рецептом.

Ціна

Амоксил 250 мг – 47-50 гривень.

Амоксил 500 мг – 73-78 гривень.

Амоксил 625 мг – 85-91 гривень.

Амоксил 1000 мг – 108-135 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ПАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Амоксицилін, кислота клавуланова (Amoxicillin)
 • Код АТХ:

  J01CA04

  J - Протимікробні засоби для системного застосування

  J01 - Антибактеріальні засоби для системного застосування

  J01C - Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни

  J01CA - Пеніциліни широкого спектру дії

  J01CA04 - Амоксицилін