ФІЛЬТР

Холосас: інструкція, застосування, ціна

Холосас – препарат, який застосовується пацієнтами з біліарною патологією.  Допомагає підтримувати нормальну роботу клітин печінки, відновлює відтік жовчі й стабілізує роботу імунної системи.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: екстракт шипшини рідкий.

1 г сиропу (0,7 мл) містить екстракт шипшини рідкий (Fructis Rosae) (1: 0,7) (екстрагент: вода очищена) з кислотністю не менше 3,5% в перерахунку на кислоту яблучну – 0,4 м

Допоміжні речовини: цукор.

Випускається у формі сиропу.

Основні фізико-хімічні властивості: густа сиропоподібна рідина темно-коричневого кольору зі специфічним запахом.

Фармакологічні властивості

Дія холосаса прямо пов'язана з впливом цілого комплексу компонентів плодів шипшини.  Йдеться про вітаміни В1, В2, С, Е, К, РР, А, цукор, яблучну і лимонну кислоти, флавоноїди, пектини, ефірні масла, декстрин, ванілін, лецитин, солі: К, Са, Fe, Мg.

Холосас істотно підвищує функціональні властивості печінки, одночасно він збільшує секрецію жовчі й вміст у ній холатів, а також зменшує в'язкість жовчі. Препарат має виражену жовчогінну дію внаслідок вмісту в ньому флавоноїдів. Крім того, екстракт шипшини нормалізує секрецію залоз шлунка, стимулюючи їх роботу. Також він підвищує ферментативну активність шлункового соку і може посилювати перистальтику кишечника в разі його атонії.

Холосас може похвалитися ще й протизапальною  дією завдяки вмісту у своєму складі аскорбінової кислоти (Вітаміну С). Варто відзначити, що аскорбінова кислота з екстракту шипшини володіє ще й антисклеротичним ефектом, активізує ферментні системи разом з різними окислювально-відновними процесами. Ця речовина добре позначається на вуглеводному обміні та може посилювати регенерацію тканин і опірність до несприятливих зовнішніх факторів.

Даний фармакологічний засіб виявляє діуретичну дію на організм, обумовлену наявністю органічних кислот, пектинів. До речі, саме органічні кислоти (яблучна, лимонна) збуджують діяльність слинних залоз, покращують апетит і процес травлення, позитивно впливаючи на виділення жовчі й панкреатичного соку. Вони ж сприяють зменшенню гнильних процесів.

Показання

Холосас часто використовують в комплексному лікуванні при хронічних некалькульозних холециститах, холангітах, хронічних гепатитах, гіповітамінозах (С і Р), інтоксикаціях медикаментозного або алкогольного характеру.  Зазвичай його призначають виключно як допоміжний засіб.

Протипоказання

Не варто приймати Холосас, якщо є:

 • підвищена індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу;
 • обтурація жовчовивідних шляхів;
 • калькульозний холецистит;
 • тромбофлебіт і схильність до нього;
 • недостатній кровообіг;
 • ендокардит;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • важкі захворювання нирок.

Передозування

Занадто довге використання Холосасу провокує в деяких випадках розвиток неінфекційної жовтяниці.

Побічні ефекти

Зрідка можливі алергічні реакції, які найчастіше виявляються у вигляді: гіперемії, висипів, свербежу, набряків шкіри, печії.  Якщо раптом виникли якісь незвичайні реакції, то слід якомога швидше припинити прийом Холосасу і негайно звернутися до лікаря.

Особливості застосування

Обережно слід застосовувати Холосас хворим на цукровий діабет тому, що  даний засіб містить цукор.  Крім того, акуратно варто його використовувати пацієнтам, які схильні до тромбоутворення і розвитку алергій.

При наявності непереносимості деяких цукрів перед прийомом Холосасу дуже важливо проконсультуватися з лікарем.

Спосіб застосування і дози

Холосас призначають приймати внутрішньо за півгодини до вживання їжі.  Дозування для дорослих і дітей від 14 років – 5 мл (1 чайна ложка) 2 або 3 рази на добу.  Якщо дитині з 6 до 14 років, то приймати потрібно по 2,5 мл (половину чайної ложки) аналогічну кількість разів.  Дітям у віці 3–6 років – по 1,25 мл. Тривалість застосування повністю визначається лікарем, вона залежить від характеру хвороби і її виразності, супутньої терапії.

Діти

Дітям до трирічного віку Холосас краще не застосовувати.  В інших випадках це варто робити тільки за призначенням лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Обережно варто застосовувати Холосас в ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції

Будь-яких застережень немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Холосас не потребує виключення зі схеми лікування інших ліків.

При наявності спазмів жовчовивідних шляхів потрібні спазмолітики та атропіноподібні препарати.  У разі гострих запальних процесів, які відбуваються в жовчовивідних шляхах і жовчному міхурі, варто призначати Холосас разом з протимікробними засобами.

При необхідності одночасного використання інших фармакологічних засобів слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Умови та термін зберігання

Холосас зберігається 3 роки в умовах до + 25°С, недосяжних  для дітей.

Ціна

130 г сиропу можна купити за 24–29 грн, а 250 г – за 34–44 грн.

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  ПАТ "Вітаміни", Умань
 • Діючі речовини:
  Екстракт плодів шипшини
 • Код АТХ:

  A05AX

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A05 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів

  A05A - Засоби, що застосовуються при біліарній патології

  A05AX - Інші препарати, що застосовуються при біліарній патології