ФІЛЬТР

Ко-Амлесса: інструкція, застосування, ціна

Ко-Амлесса – препарат, який допомагає контролювати показники артеріального тиску. Лікарський засіб призначається для лікування артеріальної гіпертензії у дорослих.

Склад

Діючі речовини: периндоприл терт-бутиламін, амлодипін, індапамід.

Фармакологічні властивості  

Форма випуску

Ко-Амлессу випускають у формі таблеток у таких дозуваннях:

 • по 2 мг/0,625 мг/5 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах), №60 (по 10 таблеток у шести блістерах) і №90 (по 10 таблеток у 9-ти блістерах);
 • по 4 мг/1,25 мг/5 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах), №60 (по 10 таблеток у шести блістерах) і №90 (по 10 таблеток у 9-ти блістерах);
 • по 4 мг/1,25 мг/10 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах), №60 (по 10 таблеток у шести блістерах) і №90 (по 10 таблеток у 9-ти блістерах);
 • по 8 мг/2,5 мг/5 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах), №60 (по 10 таблеток у шести блістерах) і №90 (по 10 таблеток у 9-ти блістерах);
 • по 8 мг/2,5 мг/10 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах), №60 (по 10 таблеток у шести блістерах) і №90 (по 10 таблеток у 9-ти блістерах).

Фармодинаміка

До складу Ко-Амлесси входять три активні діючі речовини, які за своєю терапевтичною дією доповнюють одна одну: периндоприл терт-бутиламін, амлодипін та індапамід.

Фармакотерапевтична група

Ко-Амлесса належить до групи інгібіторів АПФ (блокаторів ангіотензинперетворюючого ферменту), інших комбінацій та до групи периндоприлу, амлодипіну та індапаміду.

Показання

Препарат призначають хворим на артеріальну гіпертензію з метою контролю показників тиску у них.

Протипоказання

 • гіперчутливість до однієї з діючих речовин Ко-Амлесси;
 • печінкова енцефалопатія, важке порушення функції цього органу;
 • важка артеріальна гіпотензія;
 • стеноз аорти важкого ступеня (обструкція відтоку крові з лівого шлуночка);
 • серцева недостатність (нелікована, у стадії декомпенсації)
 • цукровий діабет/ниркова недостатність – хвороби, при яких швидкість клубочкової фільтрації становить менше 60 мл/хв./1,73 м² ;
 • ниркова недостатність середнього або важкого ступеня;
 • набряк Квінке (ангіоневротичний набряк) в анамнезі або пов’язаний з попередньою терапією блокаторами ангіотензинперетворюючого ферменту;
 • гіпокаліємія;
 • шок, зокрема кардіогенний;
 • серцева недостатність з нестабільною гемодинамікою, що розвинулася після перенесеного гострого інфаркту міокарда;
 • одночасна терапія ліками, діючою речовиною яких є аліскірен;
 • перебування хворого на гемодіалізі;
 • планування вагітності/вагітність.

Спосіб застосування і дозування 

Як довго триватиме терапія Ко-Амлессою, визначає лікуючий лікар з огляду на те, наскільки важкий перебіг має хвороба.

Лікарський засіб призначений для перорального прийому (найкраще – зранку натще).

Доза для дорослих – один раз на день по одній таблетці. Якщо пацієнт тільки почав приймати Ко-Амлессу, фіксована комбінація у такому разі не передбачена.

Таблетки у дозуванні 4 мг/1,25 мг/10 мг та 8 мг/2,5 мг/10 мг, якщо це необхідно, можна ділити (по лінії риски). Таблетка легко ділиться, якщо покласти її на рівну поверхню і натиснути з обох країв пальцями (риска при цьому повинна “дивитися” вверх).

Не слід перевищувати добову дозу, рекомендовану виробником (йдеться про дозу у 8 мг/2,5 мг/10 мг).

Побічні ефекти

Терапія Ко-Амлессою може супроводжуватися сплутаністю/втратою свідомості, порушеннями сну/сонливістю, депресією, запамороченням/головним болем; порушеннями зору; дзвоном у вухах; задишкою і кашлем; болем у животі, діареєю/закрепом, нудотою/блюванням, диспепсією; почервонінням/свербежем/кропив’янкою/висипаннями (зокрема макулопапульозними) шкіри; набряком гомілок і судомами м’язів; втомою без інших видимих на те причин.    

Передозування ліками

Немає даних про випадки передозування Ко-Амлессою.

Припускається, що у разі прийому лікарського засобу у надто високій дозі може різко та істотно знизитися артеріальний тиск, що проявиться такими симптомами, як нудота, блювання, запаморочення, сплутаність свідомості, судоми, сонливість. Може перестати надходити сеча у сечовий міхур, порушуватися водно-електролітний баланс, що супроводжується зниженням рівнів натрію та калію у крові.

Якщо людина прийняла надто високу дозу лікарського засобу і у неї проявилися вищеперелічені симптоми, від подальшого прийому Ко-Амлесси слід відмовитися, після чого промити шлунок, а також прийняти сорбуючі препарати і (за потреби) провести симптоматичну терапію. При погіршенні стану хворого потрібно звернутися до лікаря. При значному падінні тиску пацієнта потрібно покласти на ліжко. Не підкладати під голову високі подушки, валики і т.д.!

Взаємодія з іншими ліками та інші види взаємодій

Аби уникнути розвитку гіперкаліємії, аліскірен, калійзберігаючі діуретики, антагоністи рецепторів ангіотензину ІІ, гепарин, солі калію, блокатори АПФ, нестероїдні протизапальні засоби, імуносупресори (циклоспорин/триметоприм/такролімус) одночасно з Ко-Амлессою не призначають.

У разі поєднання Ко-Амлесси зі звіробоєм продірявленим або рифампіцином (індукторами CYP3A4) може знижуватися вміст амлодипіну у сироватці крові.

Щоб уникнути зростання рівня літію у плазмі крові та посилення його токсичного впливу на організм, не бажано комбінувати Ко-Амлессу із препаратами, до складу яких входить літій.

Естрамустин при одночасному прийомі з Ко-Амлессою збільшує ризик розвитку набряку Квінке та інших небажаних побічних реакцій. У хворих на цукровий діабет, які застосовують у терапії гіпоглікемічні сульфонаміди або інсулін, прийом Ко-Амлесси може спровокувати різке зниження рівня цукру.

Таблетки не можна запивати соком із грейпфрута, оскільки він посилить гіпотензивний ефект та біодоступність амлодипіну – однієї із діючих речовин препарату.

Не поєднувати з ліками, що володіють гіпотензивною дією, оскільки це може призвести до різкого зниження кров’яного тиску.

Особливості застосування

Якщо показник кліренсу креатиніну становить менш як 30 мл/хв. (при важкій формі ниркової недостатності), застосовувати препарат у терапії заборонено.

У разі, якщо показник кліренсу креатиніну становить від 30 до 60 мл/хв. (при нирковій недостатності помірного ступеня), протипоказано приймати Ко-Амлессу у найбільших дозуваннях (по 8 мг/2,5 мг/5 мг або 10 мг). Потрібно постійно контролювати рівень калію та креатиніну в організмі.

Допускається приймання препарату при показнику кліренсу креатиніну 60 мл/хв. і вище, але дозування повинен визначити лікар-куратор.

Швидкість виведення одного із фармацевтичних інгредієнтів – периндоприл терт-бутиламіну – залежить від віку хворого. У старших осіб цей процес відбувається повільніше, тому перед тим, як призначити їм лікарський засіб, необхідно перевірити, як функціонують їхні нирки.

Ко-Амлессу не призначають пацієнтам, в яких діагностовано важке порушення роботи печінки. У разі легкого і помірного, ліки призначають, але з обережністю. Так само з обережністю Ко-Амлессу слід приймати у разі серцевої недостатності та непрохідності відтоку з лівого шлуночка серця.

Хворі на інсулінозалежний цукровий діабет більш схильні до раптового зростання концентрації калію у крові, тому таким пацієнтам на початку терапії Ко-Амлессою дозу цих ліків знижують.

У разі подагри, при якій підвищується рівень сечової кислоти, препарат може провокувати збільшення частоти нападів цієї хвороби. 

Застосування у період вагітності та період грудного вигодовування

Приймати Ко-Амлессу вагітним жінкам і жінкам у період лактації протипоказано.

Діти

Препарат заборонений у терапії осіб віком до 18-ти років.

Здатність впливати на швидкість реакції при управлінні автомобільним транспортом та роботі з механізмами

Відсутні клінічні дані, які б підтверджували чи спростовували твердження, що Ко-Амлесса здійснює вплив на швидкість реакції.

Оскільки Ко-Амлесса знижує тиск, викликаючи цим головний біль, нудоту, запаморочення, слабкість, в окремих випадках психомоторні реакції можуть вповільнюватися. Аналогічно може знижуватися концентрація уваги, тому при появі вищезгаданих небажаних побічних реакцій, пацієнту не рекомендується сідати за кермо чи працювати з іншими механізмами.

Ціна

Від 88 до 122 гривень за препарат Ко-Амлесса у формі таблеток у дозуванні по 4 мг/1,25 мг/5 мг №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах).

Термін придатності

Ко-Амлессу слід зберігати у заводській упаковці за кімнатної температури, яка не перевищує 25ºС не довше 2-ох років із дати виготовлення препарату.

Категорія відпуску

Ліки відпускаються провізором/фармацевтом лише за наявності рецепта від лікаря.

 

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  КРКА, д.д. Ново мєсто, Словенія
 • Діючі речовини:
  Амлодипін
 • Код АТХ:

  C09BX01

  C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

  C09 - Засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему

  C09B - Комбіновані препарати інгібіторів апф

  C09BX - Інгібітори апф, інші комбінації

  C09BX01 - Периндоприл, амлодипін та індапамід