ФІЛЬТР

Корвалол: інструкція, застосування, ціна

Корвалол – заспокійливий, спазмолітичний засіб, діючі речовини якого знижують рефлекторну збудливість в центральних відділах нервової системи, зменшуючи потоки впливів на кору головного мозку та підкіркові структури. 

Препарат володіє транквілізуючим й снодійним ефектом, зменшує збуджувальні впливи на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижує загальний артеріальний тиск, знімає та попереджує спазми серцевих судин. 

Склад і форма випуску

діючі речовини: етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти, фенобарбітал, олія м’яти перцевої;

1 мл препарату містить етилового ефіру α-бромізовалеріанової кислоти, у перерахуванні на 100 % речовину 20,0 мг, фенобарбіталу 18,26 мг, олії м’яти перцевої 1,42 мг.

допоміжні речовини: етанол 96 %, калію ізовалерат, вода очищена.

Лікарська форма: Краплі оральні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина з характерним ефірним запахом.

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Барбітурати в комбінації з іншими компонентами. Код АТС  N05C В02.

Показання до застосування

Препарат застосовують при підвищеній дратівливості, неврозах, тахікардії та спазмах коронарних судин; спазмах кишечнику; для профілактики безсоння; для лікування гіпертонічних захворювань та вегетосудинної дистонії у комплексній терапії.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до компонентів препарату, до брому;
 • виражені порушення функції печінки та/або нирок;
 • печінкова порфірія;
 • тяжка серцева недостатність;
 • лікарські засоби, що містять фенобарбітал, протипоказані при вираженій артеріальній гіпотензії, гострому інфаркті міокарда, цукровому діабеті, депресії, міастенії, алкоголізмі, наркотичній та медикаментозній залежності, респіраторних захворюваннях із задишкою, обструктивному синдромі;
 • період вагітності та годування груддю;
 • вік до 18 років.

Спосіб застосування та дози

Корвалол-Дарниця® застосовується перорально. Час їжі не впливає на засвоєння препарату. Лікарський засіб приймається тричі на добу з рекомендованим дозуванням – 15-30 крапель, які варто розбавити з водою або вкапати на цукор.

Виражена тахікардія або спазм коронарних судин. Одноразове дозування препарату збільшується до 45 крапель.

Загальний час лікування визначає лікар, опираючись на продемонстрований клінічний ефект, стан пацієнта та переносимість терапії.

Діти.

Немає даних щодо ефективності лікування дітей, відповідно Корвалол-Дарниця не використовується в педіатричній практиці.

Особливості застосування

Препарат здатний понижувати концентрацію уваги та зменшувати швидкість рухових й психічних реакцій. Тому при використанні Корвалол-Дарниці рекомендується тимчасово утриматися від механічної роботи, яка вимагає підвищеної уваги.

Корвалол-Дарниця не сумісний з алкогольними напоями.

Перший період лікування препаратом може спровокувати синдром Стівенса-Джонсона та Лайєлла, через те, що у складі Корвалол-Дарниці знаходиться фенобарбітал, який провокує подібні реакції.  

Препарат здатний викликати медикаментозну залежність, через що слід уникати довготривалого застосування.

Високі дози препарату здатні призвести до надмірного нагромадження брому, що викликає отруєння бромом.

Якщо курс лікування не показав прогнозованого покращення – варто звернутися до лікаря, щоб виключити наявність гострого коронарного синдрому та отримати рекомендації щодо альтернативного лікування.

Пацієнти з артеріальною гіпотензією, гіперкінезами, гіпертиреозом, гіпофункціями надниркових залоз, гострими больовими синдромами в анамнезі повинні приймати препарат з особливою обережністю.

Корвалол-Дарниця містить 56 об.% алкоголю (етанолу), це означає, що навіть в найменшій ефективній дозі препарату (254 мг етанолу) виявлено таку ж дозу алкоголю, як в 6,4 мл пива та 2,7 мл вина. Препарат протипоказаний для пацієнтів з алкогольною залежністю. Через наявність алкоголю, варто перевіряти стан епілептиків та пацієнтів з недостатністю печінки.

Фенобарбітал та етанол в складі препарату порушують координацію та психомоторику пацієнта, через що рекомендовано уникати діяльності, пов’язаної з управлінням складними механізмами, в тому числі транспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Корвалол-Дарниця не використовується для вагітних пацієнток та матерів, що вигодовують груддю.

Передозування

Речовини лікарського засобу здатні накопичуватися в організмі. Ця властивість препарату здатна призвести до передозувань при тривалому та частому використанні Корвалол-Дарниці.

При довготривалому прийомі крапель може розвинутися медикаментозна залежність, психомоторне збудження, абстинентний синдром.

Симптоми передозування: проблеми з диханням, можливо, його зупинка; пригнічення центральної нервової системи, можливо, кома; порушення роботи серця та його ритму; пониження тиску, можливо, колаптоїдний стан; загальна слабкість, нудота, зміна температури тіла.

Для усунення ознак передозування здійснюється симптоматична терапія.

Побічні реакції

Зазвичай, Корвалол-Дарниця переноситься добре. Однак, інколи, можуть спостерігатися такі побічні реакції:

При тривалому застосуванні препарату, зі сторони травної системи можливі порушення роботи печінки, відчуття важкості внизу живота, нудота, блювання.

Може загальмовуватися реакція та загальна робота нервової системи. Можливі  прояви атаксії, порушення координації рухів, галюцинації, ністагм, збудження та підвищувана втомлюваність, головний біль, когнітивні порушення, легке запаморочення.

Зі сторони імунної системи спостерігаються прояви гіперчутливості та ангіоневротичний набряк.

Шкіра та слизові оболонки можуть уражатися алергічними реакціями.

З боку кровоносної системи спостерігається агранулоцитоз анемія, тромбоцитопенія.

В пацієнтів можуть виникати проблеми з диханням.

Зі сторони серцево-судинної системи — артеріальна гіпотензія та брадикардія.

Можливий ризик порушення остеогенезу.

Тривале застосування може привести до інтоксикації бромом.

Симптоми отруєння: пригнічення ЦНС, атаксія, депресія, апатія, кон’юнктивіт, риніт, акне, пурпура, сплутаність свідомості.

Побічні реакції минають після пониження дози або припинення використання препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Вальпроєва кислота, алкоголь  та лікарські засоби центрального пригнічувального типу, загострюють функціонування Корвалол-Дарниці.

Фенобарбітал активізує метаболізм ліків, що метаболізуються ферментами печінки, посилює анальгетики та місцеві анестетики.

Інгібітори МАО подовжують дію фенобарбіталу. Рифампіцин знижує дію фенобарбіталу.

Препарати золота збільшують ймовірність ураження нирок. Нестероїдні протизапальні препарати в поєднанні з Корвалол-Дарницею здатні призвести до виразки шлунка.

Фенобарбітал підсилює токсичність зидовудину та метотрексату.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом двох років.

Зберігати в оригінальній упаковці за плюсової температури, яка не перевищує 25ºС. Препарат не заморожувати. Зберігати в місці, недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Фенобарбітал
 • Код АТХ:

  N05CB02

  N - Засоби, що діють на нервову систему

  N05 - Психолептичні засоби

  N05C - Снодійні та седативні препарати

  N05CB - Комбіновані препарати барбітуратів

  N05CB02 - Барбітурати в комбінації з препаратами інших груп