ФІЛЬТР

Лазолван: інструкція, застосування, ціна

Лазолван – купують при кашлі та застудних захворюваннях. На відміну від деяких інших муколітиків не так сильно збільшує кількість мокротиння в легенях при тому, що розріджує його. Добре допомагає при терапії хронічного бронхіту, бо має анестезуючи ефект. В залежності від форми випуску, різниться ефективність головної речовини препарату.

Склад і форма випуску

Випускається  у формі таблеток білого кольору чи з легким жовтим відтінком, один з боків має насічку і маркування «67С», з іншого боку стоїть фірмовий знак.

 Одна таблетка може містити 30 мг амброксол гідрохлориду.

Допоміжними речовинами в препараті виступають: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Діюча речовина ліків, збільшує секрецію залоз дихальних шляхів. Посилює виділення легеневого сурфактанта і стимулює циліарну активність. Амброксол гідрохлорид розріджує мокротиння, але без суттєвого збільшення його виділення, що полегшує відхаркування та зменшує кашель.

Місцевий знеболювальний ефект амброксолу може пояснюватися властивостями блокування натрієвих каналів. Адже дослідження в контрольованому середовищі поза живим організмом («in vitro», у пробірці) продемонстрували, що амброксол гідрохлорид блокує нейронні натрієві канали, зв’язування було оборотним і залежало від концентрації.

Ці фармакологічні властивості, що призводять до швидкого полегшення болю та пов’язаного з болем і дискомфортом у носовій порожнині, в ділянці вуха і трахеї при вдиху, відповідають даним допоміжного спостереження симптомів в клінічних дослідженнях ефективності препарату, при лікуванні верхніх відділів дихальних шляхів.

В дослідженнях виявили, що амброксол значно зменшує вивільнення цитокіну в крові та кількість тканинних мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Застосування амброксолу гідрохлориду підвищує концентрацію антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну) у бронхолегеневому секреті та у мокроті. На сьогодні, не було виявлено жодного значущого впливу на організм людини цього факту.

Фармакокінетика

Максимальний рівень у плазмі крові досягається через 1-2,5 години при пероральному використанні препарату, ефективність дії таблеток, при такому прийомі ліків, складає 75%.

При пероральному прийомі розподіл препарату з крові до тканин швидкий і виражений, з високою концентрацією активної речовини у легенях. У плазмі крові близько 90 % препарату зв’язується з білками.

Амброксолу гідрохлорид метаболізується головним чином у печінці шляхом глюкуронізації та розщеплення до дибромантранілової кислоти (приблизно 10 % дози). Дослідження на мікросомах печінки людини показали, що CYP3A4 відповідає за метаболізм амброксолу гідрохлориду до дибромантранілової кислоти. Період напіввиведення з плазми крові може тривати від 7 до 12 годин.

У пацієнтів із порушенням функції печінки виведення амброксолу гідрохлориду зменшене, що може бути причиною збільшеного рівня препарату в плазмі крові. Оскільки терапевтичний діапазон амброксолу гідрохлориду достатньо широкий, змінювати дозування не потрібно.

Прийом їжі не впливає на ефективність дії амброксол гідрохлориду.

Показання та спосіб застосування. Дозування

Терапія кашлю та покращення відхаркування при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що пов'язані з порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Дорослим та дітям старше 12 років – приймати одну таблетку, тричі на добу.

Ефект можна підсилити при застосуванні двох таблеток двічі на добу.

Слід приймати після прийому їжі та запивати водою.

Тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання та ефективності терапії.

Період вагітності та годування груддю

Дослідження на тваринах не виявили прямих чи непрямих шкідливих впливів у зв’язку з вагітністю.

Екстенсивний клінічний досвід застосування після 28-го тижня вагітності не виявив жодного доказу шкідливих впливів на плід.

І навіть враховуючи цю інформацію, слід дотримуватися звичайних застережень при застосуванні лікарських засобів під час вагітності. Використання препарату не рекомендується особливо у першому триместрі.

Амброксол гідрохлорид проникає у грудне молоко. Тому препарат не рекомендується приймати матерям, які годують груддю, навіть при тому, що негативної дії на немовлят не було виявлено або досліджено. Варто згадати факт того, що прийом муколітичних засобів дітям до 2 років не рекомендується. 

Протипоказання

Ліки не можна застосовувати пацієнтам з відомою гіперчутливістю до амброксолу або до інших компонентів пігулок.

Побічна дія

Зазвичай, побічні дії рідко проявляються, а сам препарат добре сприймається організмом людини

Можливі порушення функцій органів травлення, а саме прояви:

 • печії,
 • диспепсії,
 • нудоти,
 • блювання,
 • проносу.

Порушення імунної системи, порушення шкіри та підшкірних тканин:

 • висип,
 • кропив’янка,
 • ангіоневротичний набряк,
 • анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок),  
 • алергічні реакції.

При появі нових уражень шкіри чи слизової оболонки слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування як застережний захід.

Вкрай рідко повідомляли про тяжкі ураження шкіри, такі як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайелла, тимчасово пов’язані зі застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксол. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю основного захворювання або прийомом супутнього препарату.

Передозування

До сьогодні, не було інформації про передозування препаратом. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень, про передозування або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним реакціям при застосуванні препарату  в рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Після застосування амброксолу підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) в бронхолегеневому секреті та у мокроті.

На сьогодні, не відомо про шкідливу взаємодію з іншими медичними препаратами.

Ціна

10 таблеток у блістері, два блістери у картонній коробці – 65,28 - 79,24 грн по Україні.

10 таблеток у блістері, п'ять блістерів у картонній коробці – 97,90 - 158,28 грн по Україні.

Термін придатності та умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 5 років.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Boehringer Ingelheim, Germany
 • Діючі речовини:
  Амброксол гідрохлорид (Ambroxol)
 • Код АТХ:

  R05CB06

  R - Засоби, що діють на респіраторну систему

  R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

  R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби

  R05CB - Муколітичні засоби

  R05CB06 - Амброксол