ФІЛЬТР

Метрогіл Дента : інструкція, застосування, ціна

Метрогіл Дента – синтетичний лікарський засіб для лікування і профілактики інфекційних захворювань ротової порожнини, які супроводжуються запаленням.

Склад

Діючі речовини: метронідазол (1 г речовини у 100 г гелю); хлоргексидину глюконат (50 мг речовини у 100 г гелю).

Допоміжні речовини: сахарин, натрію гідроксид, динатрію едетат, левоментол, пропіленгліколь, карбомер 940, вода очищена.

Форма випуску

Гель для ясен у тюбику ємкістю 20 г.

Фармакологічні властивості

Препарат із двома діючими речовинами (метронідазолом та хлоргексидином глюконатом) призначають для профілактики та лікування запальних процесів у порожнині рота при інфекційних захворюваннях. Метронідазол є ефективним засобом проти грибків і бактерій (збудників захворювань пародонту). Хлоргексидин  знищує грамнегативні та грампозитивні мікроорганізми, дерматофіти, ліпофільні віруси і дріжджі.

Показання

Препарат застосовується для лікування запальних процесів ротової порожнини, причиною яких є бактерії та інші інфекційні агенти, чутливі до компонентів лікарського засобу (пародонтиту, гінгівіту різного походження). Крім того, Метрогіл Дента рекомендований як засіб для лікування травм порожнини рота (внаслідок носіння зубних протезів), а також запалення ясен після видалення зуба.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих чи допоміжних речовин гелю.

Спосіб застосування

Метрогіл Дента застосовують місцево. Ковтати засіб заборонено. Перед застосуванням Метрогіл Дента слід проконсультуватися зі стоматологом.

Дорослі: для лікування гінгівіту і парадонтиту, а також після видалення зуба – наносити двічі на день. У наступні пів години не слід споліскувати рот чи споживати їжу.  Курс лікування – від 7 до 10 днів. З метою профілактики такий курс необхідно проводити 2-3 рази на рік.

Аби уникнути рецидиву гінгівіту чи парадонтиту (повторення епізодів кровоточивості), а також для усунення неприємного запаху з роту, гель застосовують двічі на день – зранку і ввечері. Мануальний масаж ясен із застосуванням гелю після проведення гігієнічного чищення зубів та порожнини рота слід виконувати протягом 2-3 хвилин. Не споліскувати. Профілактичний курс повинен тривати 2 тижні. Періодичність – 2-3 рази в рік.

Побічна дія

Побічні дії є вкрай рідкісним явищем за умови використання гелю відповідно до інструкції. При застосуванні препарату пацієнти можуть скаржитися на головний біль, нудоту, може спостерігатися алергічна реакція, чи подразнення на ділянках, які піддавалися дії метронідазолу та хлоргексидину глюконату.

Побічні реакції у вигляді спазмів шлунку, нудоти, блювання та гіперемії обличчя можуть виникнути у разі застосування гелю одночасно із вживанням алкоголю.

Передозування

Передозування може викликати нудоту і блювання. Лікування передбачає промивання шлунку та симптоматичну терапію.

Взаємодія з іншими ліками та інші види взаємодій

Взаємодія з іншими лікарськими засобами не спостерігається, якщо немає перевищення дози і кратності застосування. Метрогіл Дента слід застосовувати з обережністю, якщо пацієнт приймає варфарин, фенобарбітал, дисульфірам чи циметидин.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами та іншими механізмами

Такий взаємозв’язок не простежується.

Особливості застосування

При застосуванні Метрогіл Дента слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв. Необхідно стежити, аби засіб не потрапив в очі.

Застосування у період вагітності і лактації

Гель не слід застосовувати вагітним жінкам та жінкам у період грудного вигодовування.

Діти

Препарат не рекомендований дітям до 18 років.

Ціна в аптеках

61-106 гривень за Метрогіл Дента гель у тюбику місткіст. 20 г.

Умови зберігання

Гель слід зберігати протягом 3 років з дати виготовлення у заводському упакуванні при температурі до 25°С.

Категорія відпуску

Безрецептурний препарат.

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  Юнік Фармасьютикал Лабораторіз, Індія
 • Діючі речовини:
  Метронідазол
 • Код АТХ:

  A01AB

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A01 - Засоби для застосування у стоматології

  A01A - Засоби для застосування у стоматології

  A01AB - Протимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування в стоматології