ФІЛЬТР

Міноксидил інтелі: інструкція, застосування, ціна

Міноксидил інтелі – лікарський засіб, який застосовується місцево (наноситься на шкіру голови) при алопеції за чоловічим типом. Препарат може застосовуватися як у лікуванні чоловіків, так і у лікуванні жінок.

Склад

Діюча речовина: міноксидил. В 1 мл розчину міститься 20 мг діючої речовини.

Допоміжні речовини: пропіленгліколь, 96% етанол, вода очищена.

Форма випуску та основні фізичні і хімічні властивості

Міноксидил інтелі випускається у формі 2% або 5% прозорого, позбавленого кольору (5% може мати легкий жовтувато-коричнуватий відтінок) розчину, призначеного для нанесення на шкіру голови на водно-спиртовій основі. Лікарський засіб володіє вираженим спиртовим запахом.

Фармакотерапевтична група

Міноксидил інтелі належить до групи лікарських засобів, призначених для лікування захворювань шкіри.

Фармакологічні властивості препарату

Фармакодинаміка. Міноксидил розслаблює гладкі м’язи стінок периферичних кровоносних судин (діє як потужний вазодилататор). Інтенсифікує ріст волосся у хворих із облисінням за чоловічим типом за рахунок стимуляції кровообігу у шкірі голови, а відтак – покращення її живлення. Препарат місцевої дії. Наноситься на неушкоджену шкіру. Терапевтичний ефект забезпечується завдяки відновленню волосяних цибулинок, які зазнали атрофії, і спостерігається, як правило, через 2-4 місяці від початку застосування лікарського засобу. Як довго пацієнту доведеться чекати на перші позитивні зміни, залежить від особливостей перебігу захворювання, його причин, наявності супутніх патологій, стилю харчування хворого, частоти миття голови і т.д.

Фармакокінетика. До 4,5% діючої речовини препарату всмоктується шкірою голови. Якщо збільшити площу, частоту нанесення або дозу розчину, всмоктування міноксидилу шкірою посилиться. Діюча речовина метаболізується у печінці, а її залишки та метаболіти виводяться з організму переважно нирками. Після завершення курсу терапії 95% фармацевтичного інгредієнту виводиться з організму протягом наступних чотирьох діб.   

Показання до застосування

Препарат призначають хворим на алопецію за чоловічим типом: 2% розчин - чоловікам і жінкам, 5% - лише чоловікам.

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючої або однієї із допоміжних речовин лікарського засобу;
 • сонячні опіки шкіри голови;
 • феохромоцитома;
 • період вагітності/лактаційний період у жінок;
 • хвороби шкіри голови (зокрема псоріаз);
 • необхідність в одночасному нанесенні на шкіру голови інших препаратів;
 • хронічно підвищений кров’яний тиск;
 • вік пацієнта до 18 років і старше 65-ти.

Спосіб застосування

Перед тим, як розпочати курс лікування, пацієнту слід проконсультуватися з лікарем.

Лікарський засіб потрібно наносити лише на неушкоджену суху шкіру голову. Не використовувати у лікуванні осіб віком до 18 років та осіб, старших 65-ти.

Кожні пів доби (12 годин) на ділянку шкіри голови, яка втратила волосяний покрив, потрібно наносити 1 мл препарату. 1 мл = 10 натисканням (у комплекті з флаконом йде мірний насос). Засіб спочатку треба наносити у центр зони облисіння, після чого – на периферійні ділянки. Не можна наносити більше 2 мл Міноксидилу інтелі на добу, навіть якщо проблемними є великі ділянки шкіри голови.

Терапія препаратом триває зазвичай 4 місяці, але може змінюватися залежно від того, наскільки ефективною вона виявилася.

Побічні реакції

Застосування Міноксидилу інтелі може супроводжуватися появою місцевих побічних реакцій: контактним дерматитом, сухістю шкіри голови, дисхромією, свербежем, подразненням і появою вугрової висипки, почервонінням, місцевими алергічними реакціями, локальною гіперчутливістю до UV-променів, зміною текстури і кольору волосся, посиленою його втратою, дифузним гіпертрихозом.

Якщо пацієнт перевищить рекомендовану виробником дозу препарату або наноситиме лікарський засіб на великі ділянки шкіри, можуть виникнути системні небажані побічні явища, які проявляються переважно головним болем та/або запамороченням, прискоренням серцебиття, зниженням кров’яного тиску, появою набряків, що є наслідком затримки води і натрію в організмі, зниженням гостроти зору та розладами статевої функції.

Передозування 

Симптомами передозування препаратом (у разі нанесення на шкіру голови) є реакції з боку шкіри, а саме: свербіж, подразнення та/або сухість шкіри, поява екзем. Чим більше лікарського засобу всмокчеться через шкіру, тим більший є ризик розвитку системних побічних реакцій. Зростає він і при випадковому заковтуванні Міноксидилу інтелі. Оскільки препарат розширює судини, це може призвести до зниження тиску, підвищення частоти серцевих скорочень, затримки рідини в організмі.

Тахікардія усувається бета-блокаторами. З метою виведення рідини з організму призначають сечогінні засоби. При зниженні тиску у вену вводиться фізіологічний розчин.

Взаємодія з іншими медикаментами та інші види взаємодій

При одночасному застосуванні (місцево) кортикостероїдів, дитранолу, третіоніну або вазеліну діюча речовина препарату буде посилено всмоктуватися шкірою голови, що загрожує ризиком розвитку системних побічних реакцій.

Якщо пацієнт одночасно лікується гуанетидином, у процесі всмоктування міноксидилу у нього може ще більше знижуватися кров’яний тиск, хоча клінічні дані, які би підтверджували це припущення, відсутні.

Особливості застосування

Після кожного нанесення лікарського засобу рекомендується ретельно вимити руки. Якщо препарат випадково потрапив в очі, на ушкоджені ділянки шкіри, слизові, їх треба промити проточною водою.

Допоки триває терапія, не можна сушити волосся феном, тому що це призведе до того, що активна речовина буде швидше випаровуватися з поверхні шкіри голови. 

Пацієнтам з ішемічною хворобою серця, аритмією, стенокардією, гіпотонією препарат потрібно застосовувати з максимальною обережністю – з огляду на ризик виникнення системних небажаних побічних реакцій.

Якщо минуло 4 місяці від початку терапії міноксидилом, а очікувано лікувального результату досягти не вдалося, хворому слід проконсультуватися із лікарем-дерматологом. Продовжити курс або перервати і згодом розпочати новий можна лише з дозволу фахівця.

Лікарський засіб легко займається, тому відкритий флакон не можна тримати біля плити, обігрівача, на сонці тощо.

Не можна застосовувати пацієнтам, які поголили голову або носять оклюзійну пов’язку (мають рани, що вимагають підвищеної стерильності).

Здатність впливати на швидкість реакції при управлінні транспортним засобом 

Пацієнт, який лікується Міноксидилом інтелі, може сідати за кермо і працювати з потенційно небезпечними механізмами. 

Застосування лікарського засобу у період вагітності/грудного вигодовування

Міноксидил інтелі забороняється застосувати вагітним жінкам і жінкам, які годують дитину грудьми.

Діти

Препарат не застосовується у терапії хворих віком до 18 років.

Ціна

Від 277 до 347 гривень за Міноксидил інтелі у формі 2% розчину у дозуванні по 60 мл у флаконі.

Умови і термін зберігання

Препарат можна зберігати не довше 3-ох років із дати виготовлення у місцях, до якого не мають доступу діти, якомога далі від джерел відкритого вогню, обігрівальних приладів, сонця тощо за температури, яка не перевищує 25ºС.

Категорія відпуску

Для того, аби придбати лікарський засіб, рецепт від лікаря не потрібен.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Inteli Generics Nord
 • Діючі речовини:
  Міноксидил
 • Код АТХ:

  D11AX01

  D - Дерматологічні засоби

  D11 - Інші дерматологічні препарати

  D11A - Інші дерматологічні препарати

  D11AX - Інші дерматологічні препарати

  D11AX01 - Міноксидил