ФІЛЬТР

Мотиліум: інструкція, застосування, ціна

Мотиліум – препарат, який ефективно нормалізує рухову функцію шлунка, допомагає відновити природний ритм його роботи.

Склад і форма випуску

Мотиліум випускається в таблетках, вкритих плівковою оболонкою по 10 мг № 10, № 30 у блістері.

Основна діюча речовина: домперидон.

Інші інгредієнти: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний прежелатинізований, повідон, магнію стеарат, масло бавовняне гідрогенізоване, натрію лаурилсульфат, гіпромелоза.

Фармакологічні властивості

Мотиліум є стимулятором перистальтики кишківника. Додатково має протиблювотну дію. Цей препарат – антагоніст допаміну. Його протиблювотна дія зумовлена комбінацією антагонізму до рецепторів допаміну, які розташовані у тригерній області хеморецепторів, і гастрокінетичною (периферійною) дією. Під час прийому всередину Мотиліум збільшує тривалість дуоденальних скорочень, а також поліпшує спорожнення шлунка. Препарат у здорових людей підвищує тонус, тиск сфінктера в нижній частині стравоходу. Жодним чином не впливає на шлункову секрецію.

Показання

Мотиліум призначають, коли є:

 • диспептичні явища;
 • відрижка, здуття живота, больові відчуття в шлунку, метеоризм;
 • нудота, блювання (особливо при лікуванні хвороби Паркінсона або після хіміотерапії);
 • синдром блювотного рефлексу і порушення роботи шлунку у дітей.

Протипоказання

У таких випадках не варто приймати Мотиліум:

 • індивідуальна непереносимість компонентів ліків;
 • кровотечі в ШКТ;
 • перфорація ШКТ або непрохідність механічної етіології;
 • пропактинома;
 • наявність порушень функції печінки та/або нирок.

Таблетки містять лактозу, тому даний препарат протипоказаний пацієнтам з непереносністю лактози, галактоземією та мальабсорбцією глюкози/галактози.

Передозування

У разі передозування Мотиліумом може порушуватися свідомість, з'являтися сонливість, судоми, загальна дезорієнтація. Потрібно розуміти, що антидоту немає, варто звернутися до лікаря, промити шлунок, прийняти адсорбент.

Побічні ефекти

Мотиліум переноситься добре, якщо не порушувати дозування і прислухатися до рекомендацій по застосуванню. Але іноді можливі:

 • анаменорея;
 • розлади ШКТ;
 • алергічні прояви, серед яких: кропив'янка, висип;
 • нервозність, дратівливість;
 • депресія, підвищене нервове збудження.

Спосіб застосування та дози

Мотиліум не треба приймати при закачуванні. З обережністю до його використання треба підходити пацієнтам літнього віку та пацієнтам з захворюваннями серця, нирок, печінки в історії хвороби. При прояві симптомів, пов'язаних прямо чи опосередковано з серцевою аритмією, прийом ліків слід припинити й відправитися на консультацію до лікаря.

Враховуйте ризики розвитку ускладнень серцево-судинних захворювань у разі використання препарату:

 • домперидон може асоціюватися з підвищеним ризиком серйозних шлуночкових аритмій або раптової серцевої смерті (у людей старше 60 років);
 • домперидон призначають в найнижчій ефективній дозі.

Мотиліум рекомендується приймати перед вживанням їжі – приблизно за 15-20 хвилин.

При хронічних порушеннях травлення дорослим і дітям з 12 років призначають по 1 таблетці, яку потрібно приймати тричі на день.

При нудоті та блювоті призначається по 2 таблетки. Їх прийом може бути збільшений до 4 разів на день, використовується препарат в цьому разі не тільки перед їжею, але і перед сном.

Діти

Препарат призначається лише дітям старше 12 років, які важать від 35 кг і більше. Не рекомендується тривалий прийом Мотиліума.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Використання Мотиліума в період вагітності допускається, але тільки за призначенням лікаря, якщо користь перевищує ризик.

Важливо враховувати, що під час прийому Мотиліума слід утриматися від грудного вигодовування, оскільки немає точних даних про вплив даного препарату на немовля.

Здатність впливати на швидкість реакції

Оскільки є побічні дії з боку центральної нервової системи, то пацієнтам при прийомі Мотиліума варто бути більш уважними під час керування транспортом або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Не потрібно використовувати даний фармакологічний засіб в комбінації з антацидами, адже вони значно знижують всмоктування домперидону.  Аналогічна ситуація відбувається при прийомі Мотиліума з натрій гідрокарбонатом або циметидином.

Домперидон не потенціює ефектів нейролептиків, так що такі комбінації дозволяються. Мотиліум може пригнічувати побічні дії леводопи та бромокриптину, але при цьому не впливає на їх терапевтичні ефекти.

Цей препарат можна застосовувати з: нейролептиками, дофамінергичними агоністами, небажані периферичні дії яких (порушення травлення, нудота, блювота) Мотиліум пригнічує без нейтралізації ключових властивостей перерахованих ліків.

Умови та термін зберігання

 Зберігати Мотиліум слід при температурі + 15-30 С.  Термін придатності становить 5 років.

Ціна

 10 таблеток Мотиліума можна купити за 71-96 грн, а 30 таблеток – за 143-167 грн.

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  Янссен Силаг С.п.А.  для "Макніл Продактс Лтд", Франція / Сполучене Королівство
 • Діючі речовини:
  Домперидон (Domperidonum)
 • Код АТХ:

  A03FA03

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A03 - Засоби, що застосовуються при функціональних шлунково-кишкових розладах

  A03F - Стимулятори моторики ШКТ

  A03FA - Стимулятори моторики ШКТ

  A03FA03 - Домперидон