ФІЛЬТР

Налбуфін : інструкція, застосування, ціна

Налбуфін – синтетичний препарат, що володіє знеболюючим ефектом. Опіоїдний анальгетик; похідний трициклічного ароматичного вуглеводню. Найчастіше вводиться в організм парентеральним, внутрішньовенним, внутрішньом'язовим і підшкірним способами. Відразу після введення препарат стабілізує вегетативну нервову систему.

Склад і форма випуску:

В 1 мл міститься налбуфіна гідрохлориду 10 мг або 20 мг

Допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію цитрат, кислота лимонна моногідрат, вода для ін'єкцій.

Форма випуску:

 • розчин для ін'єкцій 10 мг / мл по 1 мл, 2 мл в ампулах No5, No10;
 • розчин для ін'єкцій 10 мг / мл по 1 мл, 2 мл в попередньо заповнених шприцах No1, No5;
 • розчин для ін'єкцій 20 мг / мл по 1 мл, 2 мл в ампулах No5.

Фармакологічні властивості:

Препарат відноситься до анальгетічних ліків, будова молекул яких нагадує структуру морфіну. Стабільно зв'язується з капа-рецепторами, однак руйнує мю-рецептори, через що не володіє вираженим ефектом ейфорії.

Зупиняє перенесення больових імпульсів на багатьох рівнях ЦНС. Має заспокійливий ефект, знижує почуття умовних рефлексів, дратує і стимулює блювотний центр. Низький рівень розвитку звикання, особливо в порівнянні з препаратами-попередниками.

Фармакологічні властивості налбуфіна проявляються протягом декількох хвилин (при внутрішньовенному способі введення) і до п'ятнадцяти хвилин (при інших способах ведення). Найвища точка дії спостерігається протягом першої пів години й триває до години. Загалом, ефект триває від трьох до шести годин. Метаболізм проходить в печінці.

Показання до застосування:

Використовується для знеболювання при різких больових синдромах, інфаркті міокарда, для підтримуючої терапії при підготовці до операційних втручань і в періоди реабілітацій.

Протипоказання:

 • Підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • Черепно-мозкова травма;
 • Пригнічення дихання;
 • Епілепсія;
 • Алкогольне сп'яніння і психоз;
 • Брадикардія
 • Підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • Захворювання нирок і печінки;
 • Залежність від опіатів;
 • Вік до 18 років.

Побічні реакції:

До побічних ефектів можна віднести: сонливість, пригнічення дихання; головний біль; зниження частоти пульсу, пересихання в роті, функціональну диспепсію, алергічні реакції, передозування

У разі передозування сильно посилюються побічні реакції: пригнічується дихання, проявляється сонливість, озноб, зниження артеріального тиску і частоти серцевих скорочень.

Антидот при передозуванні: налоксону гідрохлорид.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Використання налбуфіном з седативними засобами, антидепресантами, транквілізаторами або алкогольними засобами, здатне посилити пригнічуючий ефект на дихальний центр і призвести до повної зупинки дихання.

У пацієнтів із залежністю від опіатів, відбувається анулювання фармакологічних властивостей, в разі одночасного прийому інших наркотичних знеболюючих засобів.

У період використання препаратів, які пригнічують перистальтику кишечника, виникає ризик кишкової непрохідності. Не можна змішувати з іншими препаратами в шприці. Може з'єднуватися з 0,9% натрію хлориду розчин, 5% розчину Хартмана.

Особливості застосування:

Тривале лікування препаратом призводить до синдрому відміни, в разі різкого припинення його використання. Зовсім від наркотиків пацієнти відчувають абстиненцію. При хворобах і пошкодженнях функції печінки або нирок, рекомендується зменшити дозу.

Знеболювання налбуфіном під час пологів, може викликати анабіоз дихання дитини. Надається безперервне спостереження за життєвими показниками новонародженого.

Для запобігання побічних дій під час пологів, використовують ін'єкції налоксону.

Ціна:

Ціна налбуфін р-н д / ін. 10 мг / мл амп. 1 мл No 10 Юрія-Фарм Україна варіюється від 228,98 до 271 грн.

Термін придатності, умови зберігання:

Зберігання відбуватися в оригінальній упаковці в неосвітленому місці. Температура зберігання не повинна перевищувати 25°C. 

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  ТОВ "Юрія-Фарм", м.Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Налбуфін (nalbuphine)
 • Код АТХ:

  N02AF02

  N - Засоби, що діють на нервову систему

  N02 - Анальгетики

  N02A - Опіоїди

  N02AF - Похідні морфінану

  N02AF02 - Налбуфін