ФІЛЬТР

Оптікс Форте: інструкція, застосування, ціна

Оптікс Форте – харчова добавка, яку призначають з метою покращення роботи органів зору (як у пацієнтів, що мають захворювання очей або в яких зір погіршився внаслідок прогресування вікових змін, так і у здорових осіб, які хочуть попередити чи відтермінувати появу офтальмологічних патологій). 

Склад

Діючі речовини: етилові ефіри омега-3 кислот – 0,37 г, лютеїн – 0,005 г, зеаксантин – 0,0015 г, вітамін Е – 0,05 г, ß-каротин – 0,0025 г.

Допоміжні речовини: кукурудзяна та сафлорова олії, аеросил. До складу оболонки входить желатин, Е 172 (барвник заліза оксид червоний), гліцерин, Е 171 (барвник титану діоксид).

Поживна (харчова) цінність (у розрахунку на 100 г продукту): білки – 21,71 г, жири – 44,78 г, вуглеводи – 0,17 г, вітамін Е – 5,1 г.

Калорійність (енергетична цінність): у 100 г - 618,05 ккал.

Одна капсула важить 0,667 г. Її вміст (без оболонки) – 0,480 г.

Форма випуску

Оптікс Форте випускається у формі капсул у дозуванні 750 мг ± 10% №30 (по 10 капсул у трьох блістерах) та №60 (по 10 капсул у шести блістерах в упакуванні, виготовленому з картону), а також у формі таблеток, укритих оболонкою, виготовленою з плівки №30 (по 10 таблеток у трьох блістерах) і №60 (по 10 таблеток у шести блістерах в упакуванні, виготовленому з картону).

Фармакологічні властивості

Харчова добавка володіє протизапальним і антиоксидантним ефектом, за що відповідають омега-3 жирні кислоти, що входять до її складу і забезпечують профілактику макулодистрофічних змін, судинних та неврологічних захворювань, а також відновлюють ендогенний баланс жирних кислот, необхідний для повноцінного функціонування колбочок і паличок ока.

Зеаксантин, а також лютеїн поповнюють нестачу цих каротиноїдів, зосереджених у жовтому тілі, внаслідок чого оптимізується робота зорового апарату. Людина починає краще бачити у темну пору доби. Каротиноїди, проникаючи у тканину очей, захищають орган зору від шкідливого впливу факторів навколишнього середовища, зокрема UV-випромінювання та окислювачів, і гальмують процеси дегенерації, пов’язані зі старінням організму.

Бета-каротин допомагає синтезуватися родопсину, що також сприяє покращенню гостроти зору вночі.

Потужний антиоксидант, яким є вітамін Е, призупиняє прогресування вікових змін, з якими пов’язують виникнення цілого ряду захворювань очей.

Показання до застосування

 • Підвищене зорове навантаження (біологічно активну добавку рекомендується приймати особам, які багато працюють за комп’ютером або працюють переважно при штучному освітленні, водіям тощо);
 • захворювання очей, передусім вікові (вікова макулярна дегенерація, катаракта, дегенеративне захворювання сітківки, патології зорового нерва, ретинопатія);
 • цукровий діабет (з метою попередження появи офтальмологічних захворювань, що часто розвиваються у цієї категорії хворих як ускладнення основної патології);
 • стан після проведеного офтальмологічного хірургічного втручання (у період реабілітації);
 • дефіцит в організмі мінералів і вітамінів, що входять до складу БАДу.

Увага! Оптікс Форте не є лікарським засобом. Це – харчова добавка, яка містить лютеїн, природні вітаміни, омега-3 кислоти, зеаксантин та антиоксиданти – речовини, незамінні для профілактики офтальмологічних захворювань, а також пришвидшення одужання, якщо таких патологій не вдалося уникнути (у т.ч., у післяопераційний період).

Протипоказання

БАД забороняється приймати у разі гіперчутливості до однієї з його діючих або допоміжних речовин, зокрема тих, що входять до складу оболонки капсул.

Спосіб застосування та дозування

Рекомендована добова доза для дорослих і дітей старших 12-ти років – по дві капсули, розділені на два прийоми під час прийому їжі. Приймати харчову добавку необхідно щодня, не менше місяця, але не довше трьох.

Побічні ефекти

Перед тим, як почати приймати Оптікс Форте, пацієнту бажано порадитись із лікарем-куратором, який оцінить можливі ризики/потенційну користь для його здоров’я. Рідко, але застосування БАДу може супроводжуватися диспепсією, свербежем шкіри, запамороченнями, болем голови, гіпертермією і кропив’янкою.

Передозування

Відсутня інформація про випадки прийому надмірних доз БАДу.

Особливості застосування

У разі жовчно- або сечокам’яної хвороби, хронічного панкреатиту, недостатності серцевого м’яза (якщо захворювання перейшло у стадію декомпенсації), схильності до утворення тромбів, вагітності засіб приймати можна, але з обережністю.

Взаємодія з іншими медикаментами та інші види взаємодій

Якщо пацієнт приймає препарати, до складу яких входить вітамін Е, омега-3 кислоти, срібло, каротиноїди, лютеїн і залізо, приймати Оптікс Форте йому протипоказано.

Застосування у період вагітності і годування грудьми

Вагітні жінки можуть застосовувати харчову добавку, але з обережністю та лише з дозволу лікаря-куратора. Дані про безпеку для здоров'я дитини, що перебуває на грудному вигодовуванні у пацієнтки, яка приймає Оптікс Форте, – відсутні.

Діти

Допускається застосування у дітей, але тільки у тих, яким вже виповнилося 12 років.

Ціна

Від 297 до 370 гривень за харчову добавку Оптікс Форте у дозуванні 750 мг ± 10% №60.

Умови зберігання та термін його зберігання

Капсули слід зберігати у місцях, захищених від контакту з вологою, до якого не мають доступу діти, якомога далі від джерел світла (як природного, так і штучного), не довше двох років від дати виготовлення.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Київський вітамінний завод, ПАТ, м.Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Омега-3 (Omega-III)
 • Код АТХ:

  A11AB

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A11 - Вітаміни

  A11A - Полівітаміни з добавками

  A11AB - Полівітамінні препарати з іншими добавками