ФІЛЬТР

Персен форте: інструкція, застосування, ціна

Персен форте – заспокійливий лікарський засіб.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 1 капсула містить екстракту валеріани (коренів) водно-етанольного сухого (Valeriana officinalis L., radix, extractum hydroalcoholic siccum) (4-7:1) (екстрагент – етанол 70 % (об/об)) – 87,5 мг; екстракту листя меліси сухого (Melissa officinalis L., folium, extractum siccum) (3-6:1) (екстрагент – етанол 50 % (об/об)) – 17,5 мг; екстракту листя м’яти перцевої сухого (Mentha piperita L., folium, extractum siccum) (3-6:1) (екстрагент – етанол 40 % (об/об)) – 17,5 мг;

допоміжні речовини: глюкози розчин, мальтодекстрин, кремнію діоксид колоїдний безводний, есенція м’яти перцевої у порошку, магнію оксид легкий, лактози моногідрат, тальк, магнію стеарат;

оболонка капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Лікарська форма:

Капсули тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: капсули з кришечкою коричнево-червоного кольору і корпусом коричнево-червоного кольору, що містять коричневого кольору із вкрапленнями порошок або спресований порошок.

Упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 2 (10 ´ 2) блістери у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Снодійні та седативні препарати. Код АТХ N05C M.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат має рослинне походження, йому властива м’яка седативна дія.

До складу препарату входить багато компонентів, яким властивий слабкий заспокійливий ефект. Препарат призначається для того, аби усунути слабке транзиторне нервове напруження. Препарат слугує седативним засобом на кожен день у разі розумових навантажень, роздратованості, збуджених станів.

Заспокійлива дія можлива завдяки валеріані, що міститься в препараті. Самопочуття у разі симптомів роздратування ( неспокою, напруження, збудження через нервове перенавантаження) покращується завдяки їй. У разі безсоння вона допомагає швидше заснути.

Мелісі, що міститься у препараті, властиві седативна та спазмолітична дії.

Заспокійливі препарати містять також і перцеву м’яту, яка поєднує свою дію з валеріаною.

Препарат призначають для лікування неврозів, коли неможливо застосувати сильнодіючі засоби. Опираючись на довготривалий досвід, було визначено показання для застосування препарату.

Показання до застосування

Препарат призначається у разі неврозів, що супроводжуються нервовим збудженням, напруженням, яке викликав стрес, неспокоєм, розладами сну.

Протипоказання

Підвищена чутливість до валеріани, меліси, м’яти перцевої або до інших компонентів лікарського засобу. Виражена артеріальна гіпотензія, бронхіальна астма. Депресія або інші стани, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає встановленої ефективності та безпеки прийому препарату під час вагітності та лактації, тому не слід застосовувати цей препарат у вказані періоди.

Передозування

42 капсули препарату відповідають 20 грамам коренів валеріани.

Передозування препаратом може призвести до абдомінальних спазмів, втомлюваності, запаморочення, відчуття стиснення у грудній клітині, тремору рук, розширення зіниць. За добу ці симптоми зникають.

Передозування препаратами, до складу яких входить валеріана, загрожує нудотою, головним болем, млявістю, сонливістю, загальною слабкістю, зниженням гостроти зору та слуху, болем у животі, зниженням концентрації уваги, тахікардією, брадикардією, посиленням седативного ефекту.

Немає інформації щодо випадків передозування перцевою м’ятою чи мелісою.

У разі передозування призначають симптоматичне лікування. Пацієнту необхідно промити шлунок та застосувати активоване вугілля.

Побічні реакції

Побічні реакції проявляються абдомінальними спазмами, нудотою, загостренням печії, сонливістю, зниженням настрою, слабкістю, зниженням працездатності, пригніченням емоційних реакцій, депресією, запамороченням.

У разі виникнення інших побічних реакцій, наприклад, у разі появи висипань, кропив’янки, свербежу, набряку та почервоніння шкіри, потрібно звернутись до лікаря.

Спосіб застосування та дози

У разі роздратування, збудження чи розумового навантаження дорослим та дітям з 12-річного віку призначають по 2 капсули двічі на добу, а у разі безсоння призначають 2 капсули за годину перед сном.

Капсули запиваються водою цілими. Прийом препарату не залежить від вживання їжі.

Препарат проявляє свою дію поступово. Як мінімум препарат потрібно застосовувати 2 тижні, щоб досягнути оптимального ефекту лікування. 

Тривалість курсу лікування не є обмеженою. Звикання до препарату у разі тривалого застосування не спостерігається. Синдром відміни після припинення терапії не з’являється.

Якщо стан не покращується після 2 тижнів застосування препарату, необхідно звернутись до лікаря та проконсультуватись.

Діти. Немає даних щодо застосування препарату дітям до 12-річного віку, тому не слід застосовувати препарат цій групі пацієнтів.

Особливості застосування

Пацієнтам з тяжкими порушеннями функцій печінки або тим, які перенесли тяжкі захворювання печінки раніше, препарат призначається дуже обережно.

Гастроезофагеальний рефлюкс (печія) є фактором ризику, тому пацієнтам з цим діагнозом не слід застосовувати засоби, до складу яких входить м’ята перцева, оскільки це може призвести до погіршення стану.

Пацієнти, які мають жовчнокам’яну хворобу, захворювання жовчних проток, жовчного міхура, повинні приймати препарати, до складу яких входить м’ята перцева, дуже обережно. 

До складу препарату входить лактоза, тому у разі рідкісної спадкової непереносимості галактози, дефіциту лактази та синдрому глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

До складу однієї капсули препарату входить 35 мг розчину глюкози, тому пацієнтам, які мають синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, не варто застосовувати препарат.

Варто утриматись від вживання алкоголю під час прийому препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Інформація щодо взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами необмежена. Перш ніж застосовувати препарат одночасно з іншими лікарськими засобами, потрібно отримати консультацію лікаря.

Активні речовини, метаболізація яких відбувається завдяки CYP 2D6, CYP 3A4/5, CYP 1A2, CYP 2E1, не проявили клінічно значущу взаємодію з препаратом.

Синтетичні заспокійливі препарати (бензодіазепіни) не рекомендується застосовувати разом з препаратом без попередньої консультації лікаря.

Інші седативні та снодійні засоби, аналгетичні, спазмолітині, анксіолітичні засоби, алкоголь посилюють свою дію в разі одночасного застосування з препаратом. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Препарат впливає на швидкість реакції, тому рекомендується утриматись від керування складними механізмами та автомобілем, аби не зашкодити собі та іншим. А також варто з’ясувати індивідуальну чутливість до препарату.

Термін придатності

Препарат придатний до застосування впродовж 2 років від дати виготовлення.

Умови зберігання

Препарат зберігається в оригінальному упакуванні у місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря не перевищує 25 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 130 гривень. Препарат відпускається без рецепту.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
 • Діючі речовини:
  Комплекс трав (universa herbis)
 • Код АТХ:

  N05CM

  N - Засоби, що діють на нервову систему

  N05 - Психолептичні засоби

  N05C - Снодійні та седативні препарати

  N05CM - Інші снодійні та седативні засоби