ФІЛЬТР

Регулон : інструкція, застосування, ціна

Регулон – контрацептивний пероральний лікарський засіб.

Інструкція вказана для: Регулон таблетки, в/о по 0.15 мг/0.03 мг №63 (21х3)

Склад і форма випуску

Діюча речовина Регулону - дезогестрел, етинілестрадіол.

Форма випуску:

 • таблетки, вкриті оболонкою по 0.15 мг/0.03 мг №21;
 • таблетки, вкриті оболонкою по 0.15 мг/0.03 мг №63 (21х3).

Фармакологічні властивості

Регулон належить до комбінованих гормональних контрацептивних препаратів, які приймаються внутрішньо. Препарат проявляє свою дію, пригнічуючи гонадотропіни та овуляцію. Механізм дії препарату також полягає в сповільненні руху сперматозоїдів через цервікальний канал та в перешкоджанні імплантації яйцеклітини, яка була запліднена.

Показання до застосування

Препарат є пероральною контрацепцією.

Протипоказання

 • підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якого з допоміжних речовин препарату;
 • цукровий діабет із судинними ускладненнями;
 • важка артеріальна гіпертензія;
 • важка дисліпопротеїнемія;
 • панкреатит і важкі захворювання печінки;
 • наявність пухлин печінки або в анамнезі (доброякісних або злоякісних);
 • злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз), які є залежними від статевих гормонів;
 • гіперплазія ендометрію;
 • вагінальна кровотеча невстановленої етіології;
 • системний червоний вовчак.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Перш ніж застосовувати препарат важливо переконатись в тому, що вагітності немає.

Препарат призводить до зниження кількості грудного молока, а також проникає в нього, тому застосовувати препарат в період лактації не рекомендується.

Передозування

Передозування препаратом може призвести до блювання, нудоти, незначних вагінальних кровотеч.

Якщо відбулось передозування препаратом, то необхідно промити шлунок. Немає специфічних антидотів, призначається симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Побічні реакції проявляються огрубінням та хворобливістю молочних залоз, збільшенням молочних залоз, галактореєю, нудотою, блюванням, зміною ваги, холестатичною жовтяницею, затримкою рідини, висипаннями, вузловою еритемою, кровотечами між менструаціями, зміною кількості менструальних виділень або їх відсутністю, зміною вагінальних виділень, збільшенням розмірів фіброми матки, головними болями, змінами настрою, мігренями, депресією.

Спосіб застосування та дози

Приймати препарат потрібно з першого дня менструального циклу. Дозування становить одну таблетку один раз в день. Препарат приймається 21 день. Бажано приймати препарат стабільно в якийсь один вибраний час доби.

Якщо остання таблетка з упаковки була випита, то необхідно зробити перерву, яка становить 1 тиждень. Під час цієї перерви внаслідок впливу препарату відбувається процес кровотечі, схожої на менструацію.

Якщо таблетку не випити своєчасно, то необхідно її випити, якщо пройшло не більше 12 годин, далі застосування препарату повинно відбуватись у звичний час. Пропуск таблетки – це якщо між прийомами пройшло понад 12 годин, в такому разі контрацепція в цьому циклі вважається ненадійною і немає гарантій, що вона допоможе запобігти небажаній вагітності, тому рекомендовано застосувати додаткові методи контрацепції.  

Якщо таблетка була пропущена на першому або другому тижні циклу, то слід випити дві таблетки наступного дня, а далі необхідно продовжувати регулярний прийом, але важливо застосовувати додаткові методи контрацепції до закінчення циклу.

Якщо таблетка була пропущена на третьому тижні циклу, то слід випити таблетку, продовжуючи регулярний прийом, але при цьому не роблячи тижневу перерву.

Особливості застосування

Ретельний збір анамнезу та сімейного анамнезу та виключення вагітності надзвичайно важливі перед початком застосування препарату або при його повторному застосуванні.

Уважне прочитання інструкції щодо застосування препарату надзвичайно важливе перед його прийомом. Слід дотримуватись усіх рекомендацій, які вказані в ній.

Якщо застосування препарату викликає будь-які неприємні симптоми чи випадки загострення протікання будь-яких медичних станів чи захворювань, необхідно звернутись до лікаря та проконсультуватись щодо доцільності прийому препарату.

Розвиток раку шийки матки може стати результатом тривалого застосування пероральних контрацептивів жінками, які мають вірус папіломи людини.

Венозний та артеріальний тромбоз може виникнути внаслідок застосування препарату, тому слід звернути на це увагу, а у разі проявів його розвитку важливо вжити необхідних заходів.

Важливо знати, що гормональні контрацептиви не захищають від ЗПСШ та ВІЛ-інфекції (СНІД). 

Якщо прийоми препарату пропускаються, то його ефективність знижується.

У разі порушень ШКТ та одночасного застосування інших лікарських засобів ефективність препарату знижується.

Рослинні лікарські засоби, які містять звіробій, можуть зменшувати концентрацію препарату в плазмі крові та клінічні ефекти від його застосування, тому не слід приймати їх одночасно з препаратом.

Лактоза входить до складу препарату, тому жінкам, які мають рідкісні спадкові захворювання (наприклад, лактазна недостатність, непереносимість галактози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Якщо відбувається одночасне застосування препарату з іншими лікарськими засобами, то слід враховувати можливі взаємодії, що вказані в інструкціях.

Кровотечі та зниження протизаплідної дії можуть стати результатом взаємодії препарату з іншими лікарськими засобами.

Лікарські засоби, що стимулюють мікросомальні ферменти, підвищують кліренс статевих гормонів. Це, наприклад, стосується гідантоїну, примідону, барбітуратів, рифампіцину, карбамазепіну, рифабутину, топірамату, окскарбазепіну, фельбамату, гризеофульвіну, ритонавіру, препаратів, до складу яких входить звіробій.

До початку терапії, що відбувається за схемою застосування комбінованих препаратів, жінкам, що застосовують Регулон, слід застосовувати альтернативні методи контрацепції (наприклад, контрацепції, до складу яких входить лише прогестаген, або ж застосовувати негормональний метод).

Якщо пройшло 14 днів після закінчення терапії, де використовується схема застосування комбінованих препаратів, можна відновити застосування Регулону.

Метаболізм інших лікарських засобів може піддаватись впливу пероральних контрацептивів, тому їхня концентрація в тканинах та в плазмі крові може змінюватись. Концентрація циклоспорину підвищується, а ламотриджину знижується. 

Здатність впливати на швидкість реакції під час керування автотранспортом

Не виявлено впливу препарату на швидкість реакції під час керування транспортом чи іншими механізмами.

Термін та умови зберігання

Препарат придатний до застосування впродовж 3-х років.

Препарат зберігається у місці, де температура повітря не перевищує 30° С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 430 гривень, у Львові – 428 гривень. Препарат відпускається за рецептом.

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  Гедеон Ріхтер, ВАТ, Угорщина
 • Діючі речовини:
  Дезогестрел
 • Код АТХ:

  G03AA09

  G - Засоби, що діють на сечостатеву систему і статеві гормони

  G03 - Гормони статевих залоз і препарати, що застосовуються при патології статевої сфери

  G03A - Гормональні контрацептиви для системного застосування

  G03AA - Естрогени та гестагени у фіксованих комбінаціях

  G03AA09 - Дезогестрел та естроген