ФІЛЬТР

Стоптусин-Тева: інструкція, застосування, ціна

Стоптусин – це лікарський препарат, що застосовується для боротьби з кашлем.

Інструкція вказана для: Стоптусин-Тева сироп по 100 мл у флак.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: бутамірат цитрат, гвайфенезин;

5 мл сиропу містять бутамірату цитрату 4 мг, гвайфенезину 100 мг;

допоміжні речовини: мальтит рідкий; кислота сорбінова; кислоти лимонної, моногідрат; натрію цитрат; пропілгалат; динатрію едетат; калію ацесульфам; натрію цикламат; гідроксіетилцелюлоза; карамельно-ірисовий ароматизатор; вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або жовтуватого кольору розчин з легким ароматом.

Упаковка

По 100 мл у флаконі, по 1 флакону разом з мірною піпеткою в коробці

Фармакотерапевтична група

Комбіновані препарати, що містять протикашльові засоби і експекторанти. Код АТХ R05F B02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат застосовується для боротьби з кашлем, а також препарату властива відхаркувальна та муколітична дія. Бутамірат дигідрогенцитрат належить до  неопіоїдних протикашльових речовин периферичної дії. Препарат володіє місцевим анестезуючим ефектом, що впливає на нервові закінчення, які відповідають за передання висхідних сигналів подразнення від дихальних шляхів. Препарату не властивий центральний гальмівний ефект, дихальний центр не пригнічується, а також препарат не викликає залежності, що відрізняє його від інших опіоїдних протикашльових речовин.

Гвайфенезину властива відхаркувальна дія, яка доповнюється протикашльовою дією бутамірату дигідрогенцитрату. Гвайфенезин підсилює секрецію бронхіальних залоз, а також препарат знищує  кислі глікопротеїни з ацинарних клітин. Під дією препарату відбувається зниження в’язкості мокротиння та полегшення відкашлювання та виведення слизу.

Фармакокінетика.

Відбувається швидка і повна абсорбція бутамірату дигідрогенцитрату. Плазматичні протеїни зв’язуються з 98 % бутамірату дигідрогенцитрату. Процес метаболізації провокує утворення 2 метаболітів, яким теж властива протикашльова дія.

Нирки виводять 90% метаболітів, а з калом виводиться незначна їх частина.

Напіврозпад триває близько шести годин.

Абсорбція гвайфенезину відбувається з травного тракту швидко та легко після того, як препарат було застосовано перорально. Також відбувається зв’язування невеликої кількості гвайфенезину з білками плазми крові.

Нирки виводять гвайфенезин переважно у формі метаболітів, а невелику частину виводять у незміненому стані.

Напіврозпад триває впродовж 1 години.

Показання до застосування

Препарат застосовується при сухому подразливому нападоподібному кашлі, який має різне походження. Також препарат застосовується для боротьби з кашлем у період перед операціями та після них.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, міастенія гравіс.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Дослідження на вагітних жінках не проводились. Також не було досліджень на тваринах.

Відомо, що у новонароджених виникали пахові грижі, якщо препарат застосовувався у І триместрі вагітності, тому в цей період протипоказане застосування препарату.

У період ІІ, ІІІ триместру вагітності та лактації застосовувати препарат можна лише у тому випадку, якщо лікар вважає, що потенційний ризик для дитини менший, ніж позитивний ефект від препарату.

Немає даних щодо того, чи проникає будь-який із компонентів препарату у грудне молоко.

Тому потрібно дуже уважно проаналізувати ризики та переваги лікування препаратом в період грудного вигодовування. Якщо лікар вважає, що позитивний ефект від застосування препарату більший, ніж ймовірний ризик для дитини, то застосування препарату можливе.

Передозування

Токсична дія препарату при передозуванні проявляється слабкістю у м’язах, сонливістю, блюванням, нудотою, запамороченням, діареєю, артеріальною гіпотензією. Також передозування препаратом загрожує рентгеннегативним уролітіазом.

Не існує специфічного антидоту.

Якщо відбулось передозування препаратом, то необхідно промити шлунок, прийняти активоване вугілля. У цьому випадку призначається симптоматичне лікування для того, щоб підтримувати функцію нирок, серцево-судинної системи та дихальної системи, а також зберегти електролітну рівновагу.

Побічні реакції

Препарат добре переноситься, якщо дотримуватись рекомендацій щодо застосування.

Якщо виникли побічні реакції, то можна знизити дозування, тоді вони переважно зникають.

Побічні реакції проявляються відсутністю апетиту, головним болем, сонливістю, запамороченням, ускладненим диханням, відчуттям дискомфорту у травному тракті, болем у шлунку, нудотою, блюванням, діареєю, алергічними реакціями ( анафілактичним шоком, ангіоневротичним набряком, висипаннями на шкірі, свербежем, екзантемою, кропив’янкою), уролітіазом.

Якщо виникли побічні реакції, то потрібно припинити застосовувати препарат та звернутись до лікаря за консультацією.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначається для дорослих та дітей, старших 6 місяців. Дозування залежить від маси тіла людини.

до 12 кг 1,25 мл 3-4 рази на добу;

12-20 кг 2,5 мл 3 рази на добу;

20-40 кг 2,5 мл 3-4 рази на добу;

40-70 кг 5 мл 3 рази рази на добу;

70-90 кг 5 мл 4 рази на добу;

від 90 кг 7,5 мл 3-4 рази на добу.

Між прийомами препарату повинно проходити від 4 до 6 год. Рекомендовано приймати препарат після їжі. Препарат потрібно запивати рідиною в достатній кількості.

Прийом препарату довше одного тижня без консультації лікаря не рекомендується.

Діти

Застосування препарату дітям, які не досягли 6 місяців, протипоказано.

Застосування дітям, старшим 6 місяців, повинно відбуватись відповідно до розділу, де вказуються способи застосування та дозування.

Особливості застосування

Мальтит рідкий міститься у складі препарату. Якщо у людини є спадкова непереносимість фруктози, то застосування препарату не рекомендується.

Не слід вживати алкогольні напої під час застосування препарату.

Продуктивний кашель, стійкий або хронічний кашель внаслідок паління, бронхіальна астма, емфізема, хронічний бронхіт – це фактори ризику, тому не можна застосовувати препарат.

Якщо у людини є туберкульоз, пневмоконіоз, то препарат потрібно застосовувати обережно.

Лікування потрібно переглянути, якщо не проходить або посилюється кашель.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Завдяки дії бутамірату відбувається пригнічення кашльового рефлексу,  тому одночасно застосовувати відхаркувальні засоби  забороняється, оскільки може виникнути застій слизу у респіраторному тракті, від чого може виникнути бронхоспазм, а також дихальні шляхи можуть інфікуватись.

Ефект гвайфенезину посилюється під дією літію та магнію.

Знеболювальний ефект парацетамолу та ацетилсаліцилової кислоти посилюється гвайфенезином. Вплив алкоголю та речовин, що пригнічують ЦНС, посилюється під впливом препарату.

Міорелаксанти підвищують м’язову слабкість та інші небажані ефекти гвайфенезину.

Вплив на результати лабораторних аналізів

Діагностичні тести можуть давати хибні позитивні результати під дією препарату, при цьому визначається  5-гідроксиіндолоцтова кислота (метод фотометрії із застосуванням нітрозонафтолу як реагента) та ванілмигдалева кислота у сечі.

Зважаючи на вищевказані фактори, за дві доби до збору сечі для аналізів слід припинити застосування препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Нечасто застосування препарату загрожує сонливістю, що може впливати на швидкість реакції під час керування транспортом чи іншими механізмами. Уважність дуже важлива під час керування транспортом або механізмами, тому потрібно дуже обережно застосовувати препарат.

Термін придатності

У невідкритому вигляді препарат можна зберігати впродовж 4 років.

Після того, як препарат було відкрито, його можна зберігати протягом 4 тижнів.

Умови зберігання

Препарат рекомендується зберігати в оригінальному упакуванні та у місці, яке недоступне для дітей, де температура не перевищує 25 °С.

Ціна

Ціна на препарат коливається від 50 до 100 гривень. Препарат відпускається без рецепта.

В наявності на Liki24.com Купити
  • Виробник:
    ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд, Ізраїль
  • Діючі речовини:
    Бутамірат цитрат
  • Код АТХ:

    R05FB02

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

    R05F - Комбіновані препарати, які містять протикашльові засоби та експекторанти

    R05FB - Інші протикашльові засоби і експекторанти

    R05FB02 - Протикашльові засоби і експекторанти