ФІЛЬТР

Труксал: інструкція, застосування, ціна

Важливо: реєстрація препарату закінчилась

Труксал – це лікарський засіб, що застосовується для лікування психічних розладів, порушень сну та неврозів.

Склад і форма випуску

Діюча речовина Труксалу – хлорпротиксен.

Форма випуску:

 • таблетки, вкриті плівковою оболонкою по 25 мг №100 в контейнері;
 • таблетки, вкриті плівковою оболонкою по 50 мг №50 в контейнері.

Фармакологічні властивості

Препарат є седативним нейролептиком, який має широкий діапазон показань.

Препарату властиві седативні, антигістамінні, гіпотермічні, протиблювальні, антидепресивні ефекти.

Показання до застосування

Препарат призначається у разі шизофренії, психозів з психомоторним неспокоєм, збудженням, тривожністю. Препарат використовується у разі абстиненції при алкоголізмі та наркоманії, депресивних синдромів, неврозів, психосоматичних розладів з тривожністю, напругою, неспокоєм, безсонням та порушенням сну, у разі епілепсії, олігофренії, що пов’язані з розладами психіки (еретизмом, збудженням, лабільністю настрою, порушенням поведінки), у разі хронічного болю як додаток до анальгетиків, геріатрії: гіперактивності, збудження, роздратування, сплутаності свідомості, тривожності, порушення сну та поведінки.  

Протипоказання

 • підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого іншого з допоміжних речовин препарату;
 • циркуляторний колапс, пригнічення центральної нервової системи будь-якого походження (алкогольна, барбітуратной або опіоїдна інтоксикація), кома;
 • серцево-судинні розлади: брадикардія <50 ударів / хв, недавній гострий інфаркт міокарда, декомпенсована серцева недостатність, серцева гіпертрофія, аритмії, якщо призначені антиаритмічні препарати класів IA і III, пацієнтам з анамнезом шлуночкових аритмій або Torsade de Pointes;
 • некоригована гіпокаліємія і гіпомагніємія;
 • спадковий синдром подовженого інтервалу QT або встановлений набутий подовжений інтервал QT, спільне застосування з лікарськими засобами, які значно подовжують інтервал QT.

Застосування в період вагітності та годування груддю

Немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату у період вагітності чи лактації.

Під час вагітності та лактації препарат застосовується, коли ймовірний ризик для дитини менший, ніж позитивний ефект для матері.

 Передозування

Передозування може призводити до сонливості, коми, шоку, екстрапірамідних симптомів, гіпертермії, гіпотермії, ушкодження печінки (у складних випадках).

Одночасне передозування  препаратом та засобами, які впливають на серцеву діяльність, може призводити до змін на ЕКГ, подовження QT, Torsade de Pointes, зупинки серця, аритмії шлуночків.

Призначається симптоматичне та підтримуюче лікування.

Побічні реакції

Побічні реакції загрожують дистонією, головним болем, сонливістю, запамороченням, порушеннями акомодації, зору, закрепами, нудотою, диспепсією, посиленим апетитом, збільшенням ваги, астенією, втомою, міалгією.

Спосіб застосування

Дозування підбирається індивідуально, що залежить від стану пацієнта. Застосовується перорально. У разі манії, шизофренії, інших психозів застосовується по п`ятдесят-сто мг препарату на добу, постійно збільшуючи дозу до моменту досягнення оптимального ефекту. Для підтримуючої дози призначають сто-двісті мг на добу, оптимальна доза становить триста мг на добу, у разі необхідності доза може досягати однієї тисячі двохсот мг на добу в окремих випадках.

У разі абстиненції при алкоголізмі та наркоманії призначають у розділених дозах п’ятсот мг препарату на добу впродовж семи діб. Після того, як період абстиненції минув, дозування потрібно зменшувати, але повільно.

У разі депресивних синдромів, неврозів, психосоматичних розладів призначають мінімальну дозу, що становить двадцять п’ять мг препарату на добу. Поступово доза підвищується до семи десяти п’яти-ста мг на добу, у разі тяжких випадків дозу підвищують до ста п’ятидесяти мг на добу. Добову дозу рекомендується розділити на 3 прийоми.

У разі порушень сну призначають двадцять п’ять мг за годину до сну.

У разі епілепсії та олігофренії з порушеннями психіки призначають сто-сто двадцять п’ять мг на добу. Люди, які хворіють на епілепсію, повинні підтримувати адекватну дозу протисудомних препаратів.

У разі хронічного болю (з одночасним застосуванням анальгетиків) початкове дозування становить сімдесят п’ять-сто мг препарату на добу, далі дозу поступово збільшують до двохсот-трьохсот мг на добу.

У разі геріатрії доза підбирається індивідуально в межах від двадцяти п’яти до семи десяти п’яти мг на добу.

Діти

Не застосовується для лікування дітей до 18-річного віку.

Особливості застосування

У разі серцевих захворювань в анамнезі і спадкового синдрому пролонгації QT пацієнтам слід дуже обережно застосовувати препарат, оскільки можуть розвинутись злоякісні аритмії.

 Для лікування поведінкових розладів, що пов’язані з деменцією, препарат не призначений.

Пацієнти, у яких є органічний мозковий синдром, судоми, прогресуючі захворювання нирок, печінки, тяжка форма міастенії, гіпертрофія простати, повинні дуже обережно застосовувати препарат.

Пацієнти з феохромоцитомою, пролактинзалежними новоутвореннями, тяжкою гіпотензією, ортостатичними порушеннями, хворобою Паркінсона, хворобами системи кровотворення, гіпертиреозом, розладами сечовипускання, затримкою сечі, стенозом  пілоруса, кишковою непрохідністю повинні дуже обережно застосовувати препарат. 

Взаємодія з лікарськими засобами та інші види взаємодій

Забороняється приймати алкоголь, барбітурати, інгібітори ЦНС одночасно з препаратом, оскільки седативна дія може посилюватись.

Ефект антигіпертензивних засобів може посилюватись та зменшуватись під впливом нейролептиків.

Нейролептики та літій у разі одночасного застосування підвищують ризик проявів токсичних дій.

Одночасне застосування нейролептиків та трициклічних антидепресантів призводить до взаємного пригнічення їхніх метаболізмів.

Одночасне застосування препарату з леводопою та адренергічними засобами призводить до зниження ефективності останніх. Метоклопрамід та піперазин в комбінації з препаратом підвищують ризик розвитку екстрапірамідних симптомів.

Засоби, які здатні призводити до подовження QT-інтервалу, у разі одночасного застосування з препаратом можуть призводити до загострення збільшення QT-інтервалу, яке пов’язане із застосуванням антипсихотичних засобів. Протипоказано комбінувати такі засоби з препаратом: стосується класу IA і III антиаритмічних засобів (зокрема, хінідину,  аміодарону, соталолу, дофетиліду), деяких антипсихотичних засобів ( зокрема, тіоридазину), деяких макролідів (зокрема, еритроміцину), деяких антигістамінних засобів (зокрема, терфенадину, астемізолу), деяких хінолінів (зокрема, гатифлоксацину, моксифлоксацину), цизаприду, літію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Препарат може призводити до сонливості, запаморочення, тому керування рухомими механізмами та автомобілем слід уникати, оскільки це може бути небезпечним.

Термін зберігання

Зберігається препарат 5 років.

Умови зберігання

Зберігається за температури, що не перевищує 25 °С, в оригінальному упакуванні.

Ціна

Середня ціна на препарат становить 354 гривні. Відпускається за рецептом.

В наявності на Liki24.com Купити
 • Виробник:
  Лундбек Х. А/С, Данія
 • Діючі речовини:
  Хлорпротиксен (Chlorprothixenum )
 • Код АТХ:

  N05AF03

  N - Засоби, що діють на нервову систему

  N05 - Психолептичні засоби

  N05A - Антипсихотичні засоби

  N05AF - Похідні тіоксантену

  N05AF03 - Хлорпротиксен