ФІЛЬТР

Цитрамон: інструкція, застосування, ціна

Цитрамон – входить до групи анальгетиків та жарознижувальних препаратів. Всі його діючі речовини посилюють та доповнюють одна одну, створюючи оптимальний ефект.

Склад і форма випуску

Діючі речовини цитрамону  ацетилсаліцилова кислота, кофеїн та парацетамол.

До складу допоміжних речовин входять кислота лимонна моногідрат, крохмаль картопляний, повідон, какао, кальцію стеарат.

Форма випуску – таблетки світло-коричневого кольору, які мають вкраплення, риску для розлому і слабкий запах какао.

Фармакологічні властивості

Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти здійснюється через пригнічення синтезу РGF2 у гіпоталамусі у відповідь на вплив ендогенних пірогенів і діє на всю нервову систему. Аналгетичний ефект має як периферичне (пригнічення синтезу простагландинів запалених тканин), так і центральне (вплив на центри гіпоталамуса) походження. Ацетилсаліцилова кислота також зменшує агрегацію тромбоцитів.

Парацетамол чинить анальгетичну, жарознижувальну і дуже слабку протизапальну дію, бо діє на гіпоталамус (його центр терморегуляції) та слабко інгібує синтез простагландинів у периферичних тканинах.

Кофеїн збуджує центральну нервову систему. Кофеїн підвищує позитивні умовні рефлекси, стимулює рухову активність, послаблює дію снодійних і наркотичних речовин, посилює дію анальгетиків і жарознижувальних засобів.

Показання

Цитрамон використовують для лікування слабкого головного та зубного болів, для пригнічення симптомів мігрені, артралгії, первинної дисменореї,  невралгії та як жарознижувальний препарат.

Протипоказання

Цитрамон не слід застосовувати, якщо у пацієнта чутливість до будь-яких компонентів препарату. Крім того, є кілька хвороб, при яких його також заборонено вживати:

  • тяжкі порушення функції печінки та/або нирок;
  • тромбоз;
  • гострий панкреатит;
  • геморагічний діатез;
  • вроджена гіпербілірубінемія;
  • тромбофлебіт;
  • алкоголізм;
  • лейкопенія;
  • синдром Жильбера;
  • схильність до спазму судин;
  • захворювання крові;
  • декомпенсована серцева недостатність;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • геморагічні хвороби;
  • органічні захворювання серцево-судинної системи;
  • виражена анемія;
  • гемофілія;
  • стан підвищеного збудження;
  • гострі пептичні виразки;
  • порушення сну;
  • порушення серцевої провідності;
  • тяжка артеріальна гіпертензія;
  • тяжкі форми цукрового діабету;
  • епілепсія;
  • закритокутова глаукома;
  • ішемічна хвороба серця;
  • гіпертиреоз;
  • тяжкий атеросклероз;
  • гіпертрофія передміхурової залози;

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Цитрамон-Дарниця заборонено приймати під час лактації та вагітності.

Здатність впливати на швидкість реакції

Цитрамон діє безпосередньо на центральну нервову систему, і його побічні дії також напряму впливають на ті ж центри. Тому необхідно відмовитись від керування механізмами та авто під час лікування цитрамоном.

Спосіб застосування та дози

Цитрамон заборонено приймати з іншими препаратами, що містять парацетамол.

На час курсу лікування цитрамоном, хворим необхідно відмовитись від алкоголю.

Таблетки приймають після їжі 2–3 р/добу по одній. Максимально в день можна випити шість таблеток цитрамону за 3 прийоми.

Як жарознижувальний засіб, цитрамон п’ють не більше 3 днів, а як анальгетик – до п’яти днів.

Дітям заборонено приймати цитрамон у разі захворювання на ГРВІ та вітряну віспу. Цитрамон дітям не слід вживати без наявності показань.

Взаємодія з препаратами

Цитрамон заборонено використовувати разом та протягом 14 днів після прийому інгібіторів моноаміноксидази (далі – МАО). Також цитрамон протипоказаний приймати разом із b-блокаторами, трициклічними антидепресантами.

Інші препарати, які містять кофеїн можуть викликати проблеми зі сном, відчуття серцебиття, тремор. Це ж стосується препаратів, які містять кофеїн та парацетамол – відбудеться ефект подвоєної дози.

Метоклопрамід і домперидон збільшують швидкість всмоктування парацетамолу.

При цьому холестирамін, барбітурати зменшують дію цитрамону, а при застосуванні його з антикоагулянтами збільшується небезпека кровотечі. Протисудомні лікарські засоби підвищують гепатоксичну дію парацетамолу. Так само діє комбінація парацетамолу з ізоніазидом. Парацетамол знижує дію діуретиків.

Кофеїн знижує дію анальгетиків, опіоїдних аналгетиків, анксіолітиків, снодійних, седативних засобів та усіх видів анестезії. Також він знижує рівень літію в крові.

Одночасне застосування з інгібіторами МАО може викликати важкі ускладнення. Крім того, кофеїн підвищує біодоступність анальгетиків. Також він потенціює ефекти похідних ксантину, a– і b–адреноміметиків, психостимулюючих засобів

Застосування метотрексату більше ніж 15 мг/тиждень в комбінації з ацетилсаліциловою кислотою підвищує гематологічну токсичність.

Застосування з ацетилсаліциловою кислотою ібупрофену зменшується кардіопротекторний ефект, зокрема, інгібіторний вплив ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів.

При застосуванні з антикоагулянтами збільшується ризик кровотечі, при використанні нестероїдних протизапальних препаратів – збільшується ризик виразкових хвороб, від урикозуричних засобів зменшується рівень виведення сечової кислоти. Гіпоглікемічний ефект викликає одночасне застосування великих доз пероральних антидіабетиків похідних сульфонілсечовини або інсуліну. Системні глюкокортикостероїди (за винятком гідрокортизону), які застосовуються для замісної терапії при хворобі Аддісона, у період лікування кортикостероїдами знижують рівень саліцилатів в крові та підвищують ризик передозування після закінчення лікування. Одночасний прийом із кортикостероїдами збільшує ризики кровотечі, збільшується токсичність вальпроєвої кислоти, алкоголь викликає можливість кровотечі в шлунково-кишковому тракті.

Передозування

Ефект передозування цитрамоном можливий при тривалому застосуванні його підвищеними дозами. Відповідні реакції організму зумовлені окремо трьома діючими речовинами.

Ацетилсаліцилова кислота

При застосуванні більше 1000 мікрограм на кг за добу протягом двох днів:

Шум у вухах, запаморочення, підвищена пітливість, глухота, нудота, блювання, головний біль та пригнічення свідомості

Порушення кислотно-лужного балансу в цьому випадку основний симптом важкого отруєння.

Для лікування необхідно викликати "швидку допомогу" при перших симптомах інтоксикації.

При середньому та негострому рівні отруєння проявляються дихальний алкалоз, підвищена пітливість, гіпервентиляція.

При важкому отруєнні починається серцева недостатність до зупинки серця, проблеми з диханням, внутрішні кровотечі, пригнічення свідомості та судоми.

Від парацетамолу відбувається:

  • Печінкова недостатність, що може привести до летального результату;
  • Біль у животі;
  • Анорексія;
  • Нудота;
  • Анемія;
  • Гіпоглікемія;
  • Кома;
  • Ниркова недостатність з відмовою органів;
  • Панкреатит;
  • Аритмія.

Для лікування необхідно терміново доставити хворого в лікарню.

Передозування кофеїном викликає:

  • Запаморочення;
  • Збудження;
  • Блювання;
  • Прискорене дихання;
  • Судоми;

Лікування має бути симптоматичне.

Побічні ефекти

Цитрамон викликає побічні ефекти майже у всіх системах організму. Необхідно знати, що серед них:

  • риніт;
  • печія;
  • безсоння;
  • закладеність носа;
  • головний біль;
  • аритмія;
  • агранулоцитоз;
  • кровотечі з органів сечостатевої системи;
  • ерозивно-виразкові хвороби ШКТ;
  • бронхоспазм;
  • тремор;
  • диспепсичні розлади;
  • збудження;
  • тривога;
  • Внутрішні кровотечі;
  • порушення функції печінки, підвищення активності;
  • артеріальна гіпертензія;
  • гіпоглікемія до гіпоглікемічної коми;
  • запаморочення;
  • неспокій;
  • парестезії;
  • порушення сну;
  • загальна слабкість;
  • відчуття страху;
  • дзвін у вухах;
  • дратівливість;
  • тахікардія, серцебиття;
  • тромбоцитопенія;
  • анемія;
  • анафілактичний шок;
  • гемолітична анемія;
  • висипання;
  • дерматити;
  • мультиформна ексудативна еритема;
  • епідермальний некроз;
  • некардіогенний набряк легенів.

Умови та термін зберігання

Цитрамон-Дарниця необхідно зберігати в недоступних для дітей, темних місцях з температурою до 25 градусів Цельсію.

Ціна

Цитрамон Дарниця №6 продається по 5–9грн.

Цитрамон Дарниця №10 продається по 13–17грн.

В наявності на Liki24.com Купити
  • Виробник:
    Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)
  • Код АТХ:

    N02BA51

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N02 - Анальгетики

    N02B - Інші анальгетики та антипіретики

    N02BA - Саліцилова кислота та її похідні

    N02BA51 - Ацетилсаліцилова кислота, комбінації без психолептиків