Як підкреслив колишній український гарант, у 2014 році на переговорах Януковича з опозицією за посередництва країн-членів ЄС Росію представляв тодішній уповноважений з прав людини Володимир Лукін.

Читайте також: Завтра неминуче буде гірше, ніж вчора, – Казарін про часи правління Януковича

"Я розмовляв тоді з ним. Він сидів за столом переговорів. І він мені сказав: "Невже Ви вірите, що ці угоди буде виконано?" Я сказав: "Так, хочу вірити, що на такому рівні, коли приїздять міністри закордонних справ європейських держав і підписують документ, вони мають бути виконаними". Тобто, я вірю, що мають працювати якісь правила, якісь принципи, якісь закони, і за великим рахунком, якщо Європа – оплот демократії тощо…. як вони можуть себе дискредитувати. Я відповідав Лукіну, не вірю, що вони себе так дискредитують", – каже Янукович.

Як зауважив колишній президент, тоді він Лукіна переконував, що обидві сторони виконуватимуть цей договір, а відповідальність за нього нестимуть, зокрема, ті європейські країни, що були присутніми на цих перемовинах.

На жаль, я помилився. Лукін мав рацію. Як це можна назвати? Мене обдурили, зрадили або, як говорять просунуті українські політики, мене кинули, як лоха… Моя думка, що відповідальність на них лежить, ніхто з них її не зніматиме. І я би хотів, щоб вони мені публічно відповіли, чому я вже багато років до них звертаюся: і з прес-конференцій, і листи пишу, але відповідь від цих країн так і не отримав,

– зазначив політик.

Як стверджує він, 21 лютого було підписано цю угоду, і того ж дня протестувальники Майдану захопили стратегічні об’єкти у Києві, а наступного дня європейські країни схвалили такі дії, хоча домовлялися вони про інше. Це його неабияк обурило.

Що відомо про Угоду про врегулювання політичної кризи в Україні? Цей документ підписали0 21 лютого 2014 року тодішній президент України Віктор Янукович і лідери парламентської опозиції за посередництва представників Євросоюзу. Підписання Угоди було покликано припинити масове кровопролиття в Києві та покласти край гострій політичній кризі, що почалася в листопаді 2013 року через рішення української влади припинити процес підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Крім того, на цих перемовинах ще була представленою Росія в особі Володимира Лукіна. Після трагічних подій Віктор Янукович 20 лютого 2014 року подзвонив Володимиру Путіну Путіну та запропонував направити посередника для переговорів з опозицією. Путін вирішив, що це буде Лукін, який у підсумку став єдиним, хто не поставив свій підпис під угодою між Януковичем та опозицією.

Текст Угоди про врегулювання кризи в Україні

Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року.


Відтак, його звинувачують у вчиненні злочинів, передбачених статями Кримінального кодексу про пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України; державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

У 2018 році прокурори Головної військової прокуратури попросили суд винести вирок Януковичу у вигляді 15 років в'язниці. 24 січня Оболонський районний суд Києва визнав колишнього президента України Віктора Януковича винним у цих злочинах. Якщо Янукович повернеться в Україну, йому доведеться відсидіти 13 років у в'язниці.

Що відомо про Віктора Януковича: дивіться відео