Буряк вперше очолив місто у 2015 році, у жовтні 2020 його переобрали на другий термін. Повноваження міського голови припинили достроково.

Читайте також 100% залишаюся у політиці, – Разумков про плани після можливої відставки

54-річний політик пояснив, що переніс кілька операцій й лікувався упродовж тривалого часу. Медики порадили йому більше дбати про здоров'я. Саме це спонукало його задуматися про відставку. Втім, колишній нардеп Ігор Мосійчук стверджує, що причина інша – нібито конфлікт з більшістю у міській раді.

Як голосували за відставку Буряка:

  • 45 депутатів підтримали рішення;
  • 2 висловилися проти;
  • утрималися від голосування – 3.

Обов'язки Буряка виконуватиме Куртєв

Згідно з рішенням депутатів, повноваження міського голови поки що виконуватиме секретар міської ради Анатолій Куртєв. Він робитиме це, доки на позачергових виборах містяни не оберуть нового мера або ж до відкриття першої сесії міської ради, обраної на чергових виборах.

Що відомо про Володимира Буряка

Джерело: 24 канал

  • Багато років він працював на промисловому підприємстві "Запоріжсталь". Починав із посади інженера. Після приватизації став спочатку заступником директора з виробництва, а потім й директором. Коли власником "Запоріжсталі" став Рінат Ахметов, Буряк пішов на підвищення й у 2012 році отримав посаду головного інженера.
  • У 2015 році Буряк вперше переміг у боротьбі за крісло мера Запоріжжя. Тоді у першому турі за нього віддали свої голоси 30% виборців, а у другому – понад 55%. Натомість його головний суперник, кандидат від БПП Микола Фролов, отримав підтримку лише 39,4% містян.
  • На місцевих виборах у 2020 році політику вдалося залишитися на посаді. У першому турі за нього проголосували 59,99% мешканців Запоріжжя, тож другого туру не оголошували. Балотувався Буряк як представник партії "Єднання".