Про це на сторінках Die Zeit пише історик Ян Берендс, який нагадує, що головною темою розмови в столиці Німеччини сьогодні стануть "мінські угоди", покликані зупинити війну на Донбасі.

На думку автора, учасники не обмежуватимуться лише цим питанням. Оскільки роль Росії у війнах на сході України і в Сирії вже стала частиною великого конфлікту у відносинах між Росією і Заходом.

Берендс зауважує, що канцлер і три президенти обговорюватимуть "мінську угоду", яка не має жодних шансів на реалізацію. Адже вона розроблена під тиском російського військового наступу і в ній закладена ілюзія, що Росія нібито не бере безпосередню участь у війні.

На думку автора, варто подивитися правді в очі і визнати, що Москві не вигідно завершувати війну. Максимум, на що вона погодиться – це деескалація. І лише збільшення ціни війни може на неї вплинути.

Читайте також: Експерт розповів, що може досягнути "нормандська четвірка" у Берліні

Відтак, Берендс пропонує Європі зберегти холодний розум і гнучко поєднувати посилення санкцій з переговорами про можливі нові угоди. Варто позбутися ілюзій щодо участі Росії у конфлікті на Донбасі.

У матеріалі мовиться, що Берліну і Парижу потрібно домовитися про спільну позицію у політиці на Близькому Сході і в Східній Європі, тісно співпрацюючи як з Вашингтоном, так і з Києвом.

Через війну в Україні Ангела Меркель і Франсуа Олланд повинні пояснити російському колезі, що російська еліта може багато чого втратити через конфлікт із Заходом,
– мовиться в статті.

Берендс гадає, що сьогоднішня зустріч у Берліні може стати новим початком, але за умови відсутності ілюзій і демонстрації, що в середньостроковій перспективі війна завдасть шкоди не лише Україні, а й самій Росії.

Нагадаємо, у Берліні 19 жовтня ввечері почалися переговори лідерів країн в "Нормандському форматі" (Україна, ФРН, Франція, Росія).