До цього часу власники осель мають домовитися, як вони управлятимуть своїм будинком. Варіантів кілька: створити ОСББ, або ж обрати компанію, що обслуговуватиме їхнє нерухоме майно.

Якщо ж, мешканці визначитися самостійно не зможуть, то управителів їм призначать чиновники з органів місцевого самоврядування.

За яким принципом чиновники відбиратимуть компанії ще досі не зрозуміло. Бо не існує жодного документу, який регулював би принципи конкурсного відбору. Аби не потрапити в халепу із недобросовісним господарником, фахівці наполягають на створенні об'єднанні співвласників квартир та самим обирати управителів.

Зараз діє постанова Кабміну, яка визначає проведення цих конкурсів, але в домах державної комунальної форм власності. Поки що, не маємо механізму визначення цих управляючих компаній. Водночас, у людей є певний час визначитися самим,
— розповіла начальник управління розвитку ЖКГ профільного департаменту КМДА Віра Радченко.

Для цього необхідно обрати ініціативну групу з не менше ніж трьох мешканців будинку, сформувати реєстр усіх співвласників житла. А вже після цього оголошувати про проведення установчих зборів. На них і ухвалюється рішення про створення ОСББ.

Читайте також: Як українцям не потрапити до шахраїв на гачок, купуючи нерухомість за кордоном

Якщо більшість мешканців ухвалює рішення про створення ОСББ, то далі потрібно затвердити його статут. Він визначатиме правила співіснування мешканців.

При цьому розробляти статут краще доручити профільним спеціалістам, аби врахувати специфіку будинку та усіх власників житла.

Далі документ реєструється в державних органах та приймає на свій баланс усі матеріальні цінності та технічну документацію.