Відновлення попиту і введення нових металургійних потужностей дає експертам підстави прогнозувати продовження такої тенденції у майбутньому. Але, на їхню думку, відновлення буде повільним - на докризові показники Україна вийде не раніше 2012-2013 років.

У січні-липні поставки металопрокату на український ринок збільшилися на 25,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склали 4,12 млн т, повідомив вчора другий за величиною металотрейдер "Українська гірничо-металургійна компанія". Імпорт металопрокату за цей період зріс на 13,4%, до 835 тис. т. При цьому частка імпорту зменшилася на 2,2 процентного пункту, до 20,3%.

Найбільшу частку в споживанні продукції, як і раніше, займають трубні заводи (22,2% всіх поставок) і машинобудівні підприємства (20,2%); 29,3% продукції закупили металоторгові компанії. Найбільшими споживачами є заводи трубно-колісної компанії "Інтерпайп" і Крюківський вагонобудівний завод.

За словами голови правління Крюківського вагонобудівного заводу Євгена Хвороста, завод змушений закуповувати імпортний метал у зв'язку з тим, що українські заводи не виробляють продукцію потрібної якості.

Завдяки відновленню економіки країни та запровадженню нових металургійних потужностей Україна в майбутньому продовжить збільшувати споживання металопродукції і разом з тим знизить частку використання імпортної продукції, упевнений аналітик ІК "Dragon Capital" Сергій Гайда. Це буде головним чином пов'язано з запуском в цьому році нового заводу "Інтерпайп сталь".