Як повідомляється в прес-релізі холдингу, загальні інвестиції "Метінвесту" в проект складуть 85,5 мільйона доларів.

При цьому уточнюється, що проект передбачає встановлення нового обладнання, яке збільшить продуктивність стану, істотно поліпшить якість поверхні прокату і значно знизить відходи виробництва при прокатці слябів. Крім того, комбінат розширить лінійку рулонного прокату затребуваними для подальшої переробки позиціями.

Буде також модернізована автоматизована система управління технологічним процесом і ключові вузли чистових клітей. Установка нової реверсивної кліті дозволить підвищити максимальну вагу рулонів до 27 тонн, а в перспективі – до 32 тонн.

Основне технологічне обладнання на ММК ім. Ілліча поставить "Метінвест Інжиніринг". Крім розробки базового і детального інжинірингу, австрійські фахівці також поставлять частину обладнання і будуть супроводжувати проект.

Поставки обладнання планується почати восени поточного року, а будівельні роботи – в кінці 2018 року. Введення модернізованого стану в експлуатацію очікується до 2020 року.

Як зазначив генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков, світовий металургійний ринок змінюється, відповідно до цього змінюється стратегія групи.

"Наша стратегія передбачає розвиток продуктів плоского прокату – в тому числі рулонів всіх переділів. Після реконструкції потужностей на ММК ім. Ілліча ми зможемо утримувати конкуренцію в сегменті продукції з високою доданою вартістю – завдяки підвищенню ефективності виробництва, скороченню часу на переробку продукції, збереженню при транспортуванні і зручності логістики ", – пояснив топ-менеджер, якого цитує прес-служба.

У свою чергу гендиректор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко наголосив, що підприємство має успішний досвід реалізації масштабних проектів з австрійськими партнерами.

"З кінця минулого року разом з Primetals будуємо одну з найсучасніших машин безперервного лиття заготовки в Європі. Цей проект безпосередньо пов'язаний з реконструкцією наших прокатних потужностей. Перекатка слябів преміум-сегмента на модернізованому стані "1 700" дозволить збільшити присутність української продукції на зовнішніх ринках. Тому важливо, що наш прокат з маркуванням Made in Ukraine відповідатиме найкращим світовим стандартам якості", – додав керівник комбінату.

Віце-президент Primetals Technologies Austria GmbH Роберт Райзетбауер зазначив, що його компанія виробляє обладнання, яке охоплює весь технологічний цикл – від обробки сировини і до виробництва готової продукції.

"У нас довга історія співпраці. Навіть в складні часи, коли не було великих проектів, ми спільно з "Метінвестом" розвивали в Маріуполі технології, працювали над інжинірингом, і співпрацювали для вирішення складних технічних питань", – констатував віце-президент австрійської компанії.

У той же час надзвичайний і повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер вказала на важливість події для розвитку співпраці між Австрією і Україною: "Це дуже важливий знак для подальшого відновлення України в цей не найлегший період. І це дуже важливий знак для Маріуполя, враховуючи його близькість до лінії розмежування. Інвестиції в це місто дозволяють забезпечити стабільність".

Як повідомлялося, раніше ММК ім. Ілліча підписав контракт з Новокраматорським машинобудівним заводом (НКМЗ) на поставку комплексу обладнання для змотування гарячекатаного смугового прокату загальною вартістю 80 мільйонів гривень. Нове обладнання буде встановлено в ході реконструкції ЛПЦ-1700 і дозволить вже в кінці 2017 року одержувати більш важкі рулони, а подальшу їх обробку проводити в горизонтальному положенні, що знизить ризик пошкодження продукції при транспортуванні.

З 2016 року ММК ім. Ілліча спільно з Primetals Technologies Austria GmbH веде будівництво двострумкової машини безперервного лиття заготовок. Загальна сума інвестицій в проект перевищує 150 мільйонів доларів. Нова МБЛЗ дозволить підприємству виробляти 2,5 мільйона тонн на рік литих слябів преміум-сегмента для їх подальшої прокатки на стані "1700".

ММК ім. Ілліча входить до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".