Про це заявив головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапаротті, повідомляє Sky News.

Читайте також: "Нехай реалізовують свої амбіції в інших сферах": різка реакція Москви на дії Британії в Арктиці

Видання зазначає, що у межах навчань американський авіаносець USS Harry S. Truman вперше з 1987 року увійде до Норвезького моря.

Це демонстрація наших можливостей. Ми готові, ми тренуємося, і ми будемо захищати Атлантику,
– відповів Скапаротті, пояснюючи значення цього сигналу для Росії.

Генерал зазначає, що НАТО має тренуватись так, аби мати лідерство у силових можливостях.

"Росія вирішила збільшити свою присутність, а також вони модернізовують своє військо, і це не те, що, я думаю, було несподіваним, але це те, на що нам потрібно звернути увагу", – заявив генерал Скапаротті.

Він також наголосив, що сила НАТО полягає у "стримуванні конфліктів", а це можна робити лише "сильним союзом".

Нагадаємо, у жовтні-листопаді в Норвегії відбудуться навчання НАТО "Trident Juncture-2018" – вони стануть одними з найбільших в історії альянсу. У них будуть задіяні близько 45 тисяч осіб з 31 країни, більше 150 літальних апаратів, 60 кораблів. Українські військові також візьмуть участь у тренуваннях.

Окрім того, раніше Велика Британія заявила, перекине 800 військовослужбовців на нову військову базу на півночі Норвегії вже у 2019 році. Таке рішення країна прийняла через активність Росії в арктичному регіоні зросла протягом останніх років

Що таке НАТО?Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.

У чому небезпека дій Росії в Арктиці?Президент Росії Володими Путін нарощує потужне військо уздовж арктичного узбережжя. Навесні 2017 року Міністерство оборони Росії повідомляло, що добудовує в Арктиці військові містечка, а також відновлює мережу полярних аеродромів. Москва також заявила про намір розгорнути в Арктиці дві нові зенітні ракетні системи С-400 "Тріумф". У 2016 році завершилося будівництво великої військової бази "Арктичний трилисник" на Землі Франца-Йосипа. Арктика охоплює центральну частину Північного Льодовитого океану, його регіональні моря, такі як Баренцове, Карське і Чукотське, а також території Канади, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Російської Федерації, Швеції та США.