Про це вона заявила в ефірі 24 Каналу.

"Для України надзвичайно важливо дотримуватись стратегії, яку започаткував ще Папа Римський Іван Павло ІІ, ми пробачаємо і просимо пробачення. І не реагувати на провокації польських політиків опускаючись до їх рівня і зачіпати трагічні сторінки нашої історії. Коли 150 тисяч українців були вислані з Польщі, або розподіл українських земель, який було зроблено спільно з Російською імперією", – заявила голова комітету.

Читайте також: Україні і Польщі знову писатиме історію Москва, – експерт про "антибандерівський" закон

Вона також додала, що в Україні не будуть прийняті закони у відповідь, бо це порушуватиме принципи свободи слова.

Таких випадків є дуже багато, коли Верховна Рада могла теж приймати відповідні постанови і законопроекти, але демократичність українського суспільства якраз і полягає в тому, що ми тримаємо високі планки дотримання цінностей свободи слова і академічної свободи. Даючи науковцям і історикам вести діалог,
– скзала нардеп.

Голова комітету зазначила, польська сторона відреагувала на критику міжнародних партнерів.

"Ми побачили реакцію Дуди і те, що він попросив Конституційний суд розтлумачити поняття, які попадають під кримінальну відповідальність, можна зробити висновок, що тиск міжнародного суспільства подіяв", – зазначила Гопко.

Нагадаємо, Верхована Рада виступила із заявою у зв'язку із прийнятим у Польщі так званим "антибандерівским" законом. Народні депутати закликають польських колег повернутися до діалогу. За відповідну постанову проголосували 242 народні депутати Верховної Ради.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі підтримав закон про заборону пропагування у Польщі ідеології українських націоналістів. Закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. 1 лютого закон про "заборону бандерівської ідеології" ухвалив Сенат Польщі. На переконання президента України Петра Порошенка, історична правда вимагає відвертої розмови та діалогу, а не заборон.