Про це він заявив в інтерв'ю російському виданню "Коммерсант".

Читайте також: Як Україні діяти в конфлікті на Азовському морі, – думка експерта

"ОБСЄ – не кар'єрна організація, працювати в її структурах можна не більше десяти років. Я досяг цієї межі та тому залишаю свою посаду", – прокоментував Хуг.

Хто посяде його місце, наразі не повідомляється. Лише зазначає, що це рішення буде прийматися керівництвом ОБСЄ та коментувати його не може.

Попри критику місії на Донбасі, Хуг переконаний, що вона відіграє важливу роль у стримуванні конфлікту.

Те, що без нас було б гірше, звичайно, складно довести. Виміряти можна лише насильство, а не його відсутність. Але як я вже сказав, вважаю, що місія зробила і продовжує робити неоціненну роботу. Цей конфлікт можна припинити дуже швидко. Ми неодноразово ставали свідками того, як після оголошення сторонами чергових домовленостей про припинення вогню, кількість порушень за короткий період часу різко знижувалася. Тобто якщо надходив наказ припинити вогонь, він виконувався. Це означає, що при наявності політичної волі ситуацію з безпекою в регіоні можна було б стабілізувати. Але поки що цієї волі немає,
– вважає заступник голови місії ОБСЄ.

Хуг розповів, що представникам місії на Донбасі місцеві мешканці по обидва боки лінії розмежування неодноразово говорили, що це не їх конфлікт і що вони лише хочуть, щоб він припинився.

"Прості люди по обидва боки лінії зіткнення неодноразово говорили представникам місії, що вони раді, що ми є. Їм важливо, що про них не забувають, що їх хтось слухає. Звичайно, вони розчаровані тим, що конфлікт триває, і ми не можемо зупинити насильство. Ми – неозброєна цивільна місія, і у нас немає повноважень примушувати до виконання зобов'язань, взятих на себе підписантами мінських угод. Ми можемо лише фіксувати те, що відбувається", – підсумував Хуг.

Чим займається місія ОБСЄ в Україні?Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.

В Україні організація відома, у першу чергу, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.