– Контролювати діяльність Експортно-кредитного агентства – це, в першу чергу, завдання бізнесу. Я вважаю, що український бізнес зараз достатньо дорослий і вони розуміють що якщо ти один раз вирішиш фінансове питання на свою користь, то наступного разу, коли тобі потрібно буде, хтось вирішить це питання проти тебе.

Якщо говорити про строки, то у нас є амбітне завдання зробити так, щоб ЕКА запустилося ще цього року. Як мінімум нам потрібно 4-5 місяців на створення юридичної особи, тобто проведення всіх юридичних формальностей.

– Після цього нам потрібно сформувати прозорі органи управління, тому що саме від них буде залежати, яким чином працюватиме ЕКА. І, що вкрай важливо, затвердити стратегічні документи і визначити, які послуги надаватиме ЕКА, як воно прийматиме рішення.

Читайте також: Наталія Микольська розповіла про новостворене В Україні агентство та як воно функціонуватиме

– На функціонування ЕКА виділили всього 200 мільйонів гривень. Ці кошти виділили на статутний капітал і на операційні витрати протягом першого року, в тому числі і на певні інструменти. Наше відомство просило 360 мільйонів, цю суму прораховували з іноземними експертами. Ця сума – це той мінімальний рівень, який потрібний для запуску перших страхових інструментів. Наприклад, страхування ризиків українських компаній.