Таку думку в інтерв’ю виданню "Сегодня" висловив замісник директора Інституту соціології НАН України, соціолог Євген Головаха.

"Україно-російський конфлікт можна порівняти з тим, як мертвий хапає хворого, але все ще спраглого життя, і тягне його в "братську" могилу", – зазначив експерт.

Читайте також: Як Задорнов "любив" Україну: цинічні жарти коміка про криваві події у відео

За словами Головахи, в Україні і Росії спільним є те, що це напіврозкладені індустріальні країни, які ніяк не можуть перейти і прилаштуватися до сучасної постіндустріальної економіки.

Росія приречена на відставання від світу. Наявність ядерної зброї не дає зупинити Кремль. Але тут і Північну Корею не дуже виходить зупинити. Для нас це проблема, тому що ми приречені жити під тиском РФ, яка тягне нас в минуле. Я говорив не раз, що від Росії треба було не відскакувати, а відповзати,
– переконаний Головаха.

Читайте також: В Криму – не анексія, там – терор, – Чийгоз

Відтак коли Україна зможе остаточно "відірватися" від Росії, соціолог не назвав, вказавши, що цінності, які мали б відрізняти дві країни, так швидко не змінюються. Однак шанс є.

З проблемою "Росія" нам жити довго. Поки їх внутрішні проблеми не зростуть до таких масштабів, що вони не зможуть нав'язувати свої цінності нам і всьому пострадянському простору. Коли це трапиться – не знаю. Цінності не змінюються швидко, але режими іноді падають швидко. Якщо Європа за 40 років пройшла від суспільства з переважно матеріальними цінностями до переважно постматеріалістичних, чому ми не можемо. Ще якщо врахуємо їх проблеми, можемо і швидше,
– підсумував Євген Головаха.