Про це заявив предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, передає ZIK.

Читайте також: Андріївську церкву в пряме користування Константинополю передати не можна, – експерт

16 жовтня Президент України Петро Порошенко запропонував передати Андріївську церкву у Києві як символічний жест у постійне користування Вселенському патріархові. За його словами, таке рішення погоджено з церковними ієрархами та буде сприяти прискоренню отримання Томосу про автокефалію української православної церкви.

Як зауважив, предстоятель УАПЦ, він не має претензій до рішення про передачу храму Константинополю.

Звернулися до мене, чи я погоджуюся дати Андріївську церкву. Я сказав, якщо УАПЦ буде входити в помісну православну церкву, то ми э згодними, бо я не можу не бути послідовним. Коли я поминаю патріарха та йду назустріч, то треба жертвувати один кафедральний собор, і ми тим жертвуємо,
– підкреслив митрополит Макарій.

Зазначимо, що до 2015 року Андріївська церква була у підпорядкуванні Української автокефальної православної церкви. Після цього договір оренди закінчився, і храм почали реконструювати. Наразі церквоа належить державі.

Що кажуть експерти про передачу Андріївської церкви?Політичний експерт Андрій Вігірінський зазначає, що Андріївська церква є державною власністю, через що її можна передати в користування релігійній організації, але не іноземній державі. Тому, в пряме користування Константинополю храм не передадуть. Ймовірно, лише у безкоштовне користування представництву Вселенського патріархату в Києві. На думку Вігірінського, сам факт передачі церкви виглядає як майнова винагорода Константинополю від Порошенка.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео