Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook, додавши, що його відомство спільно з експертами Європейського банку реконструкції та розвитку вже розпочало роботу над виробленням нових правил поводження з твердими побутовими відходами.

"Спільно з ЕБРР ми вже розпочали цю роботу в Мінприроди... На кінець року плануємо вийти на два документи — Стратегію та Національний план поводження з відходами", — зазначив Семерак.

Міністр також додав, що він звернувся до уряду з пропозицією дати доручення перевірити всі сміттєзвалища на території України.

Для розуміння, сьогодні ні органи місцевого самоврядування, ні Держекоінспекція не можуть назвати точної кількості сміттєзвалищ, які є на території країни. І в якому стані ці звалища ми бачимо на власні очі. Потрібно сформувати перелік перевантажених сміттєзвалищ, тих, які потребують закриття через невідповідність нормам природоохоронного законодавства,
— наголосив Семерак.

Водночас, за словами урядовця, конкретно по львівському сміттєзвалищу Державна екологічна інспекція мала кілька судових спорів з комунальним підприємством, яке відповідає за звалище.

"І поки тривали розгляди, роками (!!!!) звозилося сміття, в тому числі, і не зовсім побутові відходи. Це ще раз показує, що Держекоінспекція - неефективний орган, який не відповідає сучасним вимогам екобезпеки. Ні звалища, ні вирубка лісу, ні охорона води та повітря - немає сфери, з якою екоінспектори б впоралися", — переконаний Семерак.

Нагадаємо, минулої суботи, 28 травня, неподалік Львова загорілось Грибовицьке сміттєзвалище. Пожежники гасили пожежу понад 12 годин. Близько 16:00 30 травня відбувся зсув сміття. Під завалами опинились троє рятувальників та еколог ЛКП "Збиранка". У вівторок, 31 травня, тіла трьох мертвих рятувальників вдалось знайти.