Про це заявив в ефірі "Шустер LIVE Будні" народний депутат України фракції "Самопоміч" Тарас Пастух.

"Всі ті пафосні заяви, що тепер армія контрактна та добровільна, дуже швидко розвіюються після поїздок на передову. Тут можна на власні очі побачити укомплектованість наших бригад на рівні 30-50 відсотків. І саме тому сьогодні Міноборони та Генштаб пропонують нам прийняти закон, який відтермінує скасування "безстрокових" контрактів ще на два роки. Ніхто не готовий відпускати солдат до тих пір, поки не відбудеться поповнення, яке перекриє шосту хвилю демобілізованих", – зазначив нардеп.

Згідно з пропозиціями Міноборони та Генштабу, військовослужбовці, які уклали контракти до настання "особливого періоду" і термін дії контракту минув, повинні відслужити 18 місяців. Ті ж, хто уклав контракт після настання "особливого періоду" – 24 місяці.

"Моделюємо ситуацію: в 2011 році укладено контракт, у 2014 його дія завершилась, 18 місяців з того часу минуло і військовослужбовець має право звільнитися. Але з’являються прикінцеві положення, в яких зазначено – бійці, які підпадають під дію законопроекту, можуть бути звільненні із Збройних сил відповідно до графіку, який складе командування ЗСУ, але не пізніше ніж через два роки. Що ми отримуємо? Ті хлопці, які могли б скористатись цим законом, повинні воювати ще два роки. А закон ще навіть не прийнятий у першому читанні", – пояснив Тарас Пастух.

За словами народного депутата, у такому вигляді цей законопроект приймати не можна. "Ми наполягаємо, аби термін графіку звільнення військовослужбовців становив максимум один рік", – зазначив Тарас Пастух.

Довідка

18 жовтня парламент не подолав вето президента на законопроект №4689, який дозволяв військовим, що уклали контракти "до завершення особливого періоду" розірвати або укласти такі контракти заново. Норми про "безстрокові контракти" немає у законодавстві жодної європейської країни. В Україні такий закон ухвалив парламент у 2013 році з подачі уряду Азарова.