Пряма трансляція на
Останні випуски

Мир, газ, робочі місця та гроші на корову: чим хочуть заманити виборців кандидати у президенти

Офіційно зареєстровані кандидати у президенти – Ігор Шевченко, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Віталій Скоцик та Сергій Каплін. Від різних кандидатів у президенти вже почули кілька передвиборчих обіцянок – знизити ціну на газ у кілька разів, створити п'ять мільйонів робочих місць, відродити село, встановити мир в Україні та не вступати до ЄС та НАТО.

Хоча до першого туру виборів залишилось менше трьох місяців, ще не всі кандидати опублікували програму дій. А дехто відверто зізнався, що такої програми – немає.

Читайте також: ТОП-5 темних конячок президентських виборів

Українці хочуть, щоб новий президент був чесним та порядним.

Вони хочуть бачити президента, який би відстоював інтереси людей. Що стосується інших якостей, як наприклад професіоналізму, то здається, що це буде в кінці таблиці. Таке враження, що вони хочуть, щоб бог спустився на землю і став президентом та задовільнив всі їхні мрії,
– відповіла директорка фонду "Демократичні ініціативи імені Кучеріва" Ірина Бекешкіна.

Українці реагують на імідж, а не на програму дій, кажуть експерти. Як от у випадку з коміком Зеленським. Екранний образ слуги народу шоумен намагається перенести в реальне життя, хоча в соцмережах його вже встигли охрестити слугою Коломойського.

Зеленського вважають слугою Коломойського
Зеленського вважають слугою Коломойського

Програми дій у Зеленського немає. Чого він і не приховує: "Ми напишемо мою програму разом з тобою. Крок перший – напиши, будь ласка, п’ять головних проблем України, які хвилюють саме тебе", – запропонував Володимир Зеленський.

Це говорить про його непрофесійність, бо він не просить нічиєї поради. Якщо він вміє писати жарти і знає як їх грати на сцені – він не виходить в соцмережі і не каже: "Напишіть мені виступ 95 Кварталу",
– наголосив політолог Микола Давидюк.

Ба більше, таким чином Зеленський ще й відповідальність перекладає на виборців. Мовляв – не подобається? Але ж ви ж самі програму писали.

Натомість Юлія Тимошенко ще не подала документи до Центрвиборчкому, але вона вже давно розпочала кампанію з найбільш чутливої взимку теми – газових обіцянок. Тимошенко з білбордів клянеться знизити ціни на блакитне паливо удвічі, але в цьому їй годі змагатися з уже зареєстрованим кандидатом – нардепом Сергієм Капліним.

Сергій Каплін
Сергій Каплін

Серед інших обіцянок Капліна – створити небагато-немало 5 мільйонів робочих місць! От тільки мало хто з кандидатів підкріплює обіцянки планом дій: звідки з'являться робочі місця, дешевий газ тощо.

Читайте також: Хто з кандидатів у президенти може завоювати голоси українців, які не визначилися

Головний радикал Олег Ляшко перед Новим роком полишив вила, переодягнувся в Діда Мороза і пішов у дитячі садки. Хоча основним його електоратом так і залишилося село. Ляшко обіцяє селянам підтримку – по 5 тисяч кожній родині, яка тримає корову.

Олег Ляшко
Олег Ляшко

Мир українцям найголосніше обіцяють проросійські кандидати, тому мир цей переважно – "русский". З ним ідуть на вибори колишні регіонали Олександр Вілкул та Юрій Бойко.

Чинний президент, на відміну від минулої кампанії, нічого нового поки не обіцяє. Швидше за допомогою телебачення і білбордів намагається закарбувати в головах виборців, що всі важливі досягнення країни, серед яких Томос, безвіз та зміцніла армія, – це його особисті здобутки.

Порошенко головним досягненням країни вважає отримання Томосу
Порошенко головним досягненням країни вважає отримання Томосу

І все це лише перші ластівки президентської кампанії. Наразі зареєстровано п’ять кандидатів, а до 31 березня їх кількість у бюлетені сягатиме півсотні. Єдина порада від експертів: обирати на холодну голову людину, яка уявляє, куди має рухатись країна і головне як, а не просто посіває обіцянками.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі