– Хорватія у півфіналі здатна перемогти англійців?

– Здатна. А взагалі вважаю, що в обох півфіналах зійшлися абсолютно рівні за силами суперники. Спрогнозувати переможців просто нереально. Хіба влучимо пальцем у небо. До півфіналу потрапили дійсно найдостойніші.

Читайте також: Хорватія – Англія: букмекери назвали фаворита матчу

– Виглядає, що в порівнянні з англійцями у хорватів не надто велика глибина складу. Враховуючи, що команда Златко Даліча провела два матчі по 120 хвилин і з серіями пенальті, цей фактор може позначитися.

Начебто й так, але глибина складу – то не завжди позитив. Коли в обоймі багато рівноцінних футболістів, у тренера з’являється додатковий клопіт. Він змушений визначатися – і не завжди рішення бувають оптимальними. Зрозуміло, що серед тих, хто не потрапляє до складу, можуть бути невдоволені. А коли маєш під рукою основу з 12-13-ти футболістів, то концентруєшся лише на тому, щоб правильно налаштувати команду. Найголовніше, щоб гравцям вистачило фізичних кондицій. Ось із цієї точки зору побоювання трохи є. Бо матч проти Росії у чвертьфіналі був для хорватів виснажливим з усіх точок зору – фізичної й психологічної. Хоча загалом склади практично рівні.

– Але навіть по матчу з Росією було помітно, що нападникові Маріо Манджукічу в кінцівці ігрового часу було вкрай важко. Проте замінити його після інциденту з Ніколою Калінічем на старті чемпіонату майже ніким. Ви працювали з Ніколою в "Дніпрі". Вас не здивувало те, що він вчинив у збірній?

– Зізнаюся, не очікував такого від Калініча. Так, коли прийшов у "Дніпро", мені говорили, що то хлопець з характером, який не дуже любить, коли його не ставлять у склад. Але в мене з Ніколою не було жодних проблем. Зрештою, він був у нас основним нападником. Так, конкурував з Євгеном Селезньовим, але якщо був готовий ідеально, то постійно грав. У нас тоді в "Дніпрі" з нападом проблем взагалі не було. Три рівноцінних форварди – Калініч, Селезньов, а був ще Роман Зозуля, якого навіть переводив на правий фланг, щоб не тримати на лаві... Звичайно, Нікола збірній Хорватії допоміг би.

Читайте також: Хорватський доброволець, який воює на Донбасі, записав відеозвернення до Віди та Вукоєвіча

– Англійці в попередніх поєдинках грали не менш змістовно, ніж хорвати. Але команда у Ґарета Саутґейта – одна з наймолодших на чемпіонаті. Чи не буде це вадою у вирішальних матчах?

– Важливо, що англійська збірна справді надзвичайно дисциплінована, відзначається гарною тактичною виучкою. Нічого зайвого футболісти собі не дозволяють. А що молоді? Люди грають у найсильнішій лізі світу. Навряд чи їх чимось здивуєш чи злякаєш. Ґаррі Кейн, Делле Алі чи Рахім Стерлінґ зіграли вже стільки серйозних і важливих матчів, що жодна відповідальність їх не злякає. То майстри серйозного рівня, лідери своїх клубів. Звичайно, певного мандражу виключати не можна. Але сумніваюся. Англія грає в практичний футбол, шукає свої моменти й дуже організовано діє поруч із власними ворітьми. Англійцям дуже важко забити.

Повне інтерв'ю з Мироном Маркевичем читайте за посиланням.