З початку неоголошеної війни Росії проти України пройшли вже десятки переговорів за участю лідерів Франції, Німеччини, України та Росії. Саме за участю цих чотирьох країн було створено так званий "нормандський формат". Його назва походить від місця першої зустрічі у місті Бенувіль в історичній області Франції Нормандія. Саме там під час святкування 70-річчя операції з висадки союзників "Оверлорд" 6 червня 2014 року було домовлено про створення "нормандської четвірки".

Зазвичай, переговори відбуваються за стандартною схемою. Україна, Німеччина і Франція звинувачують Росію та проросійських сепаратистів у порушенні домовленостей та обстрілах українських військових та цивільних. Російська ж сторона у відповідь на факти цинічно бреше, розповідаючи, що нічого подібного не відбувається.

Читайте також: Путін підступно обманув німецьку владу

Ось і цього разу український президент звинуватив росіян у порушенні мінських домовленостей та обстрілах. Глави держав також обговорили важливість відведення важких озброєнь, особливо на найбільш уражених ділянках, на чому особливо наполягає Франція і Німеччина. Президенти доручили робочій групі з безпеки Тристоронньої контактної групи виявити і встановити такі зони в рамках наступного засідання, яке відбудеться вже 2 серпня 2017 року.

Крім того, Петро Порошенко наголосив на важливості створення на Донбасі миротворчої місії за участі ООН. Суть цієї ідеї полягає у тому, що Україна вимагає їх введення на Донбас, враховуючи, що вони добре зарекомендували себе у багатьох інших конфліктах.

Миротворці ООН надсилаються в результаті рішення Радбезу ООН, де п'ять постійних членів, серед яких Росія, мають право вето. Однак, якщо Росія його застосує, вона ще раз покаже, хто насправді виступає проти мирного врегулювання.

Читайте також: Що криється за лаштунками переговорів Порошенка з Лукашенком

Франція та Німеччина наразі розглядають ідею введення миротворчого контингенту на Донбас. Принаймні, зробити це під егідою ООН легше, ніж під егідою ОБСЄ та НАТО.

Також було вкотре підкреслено, що звільнення заручників блокує саме російська сторона. Україна наполягає на негайному звільненні всіх заручників, в тому числі тих, хто незаконно утримується на території Росії, зокрема режисера Олега Сенцова та журналіста Романа Сущенка.

А поки виглядає на те, що своїми злочинними діями Росія продовжує викликати зневагу цивілізованого світу. І як наслідок, санкції проти неї збережуться до моменту повного виведення російських військ з Донбасу та Криму.

Читайте також: Яку загрозу для України несуть військові навчання Росії