Рейди представники комісаріатів проводять зненацька. Як правило — рано вранці.

Людмила разом з дочкою Іриною приїхала під стіни київського збірного пункту з самого Хмельницького. Аби ще хоч раз побачитись з сином перед тим, як його відправлять до військової частини. Розповідає, що повістку сину залишили на вахті в гуртожитку в п'ятницю, а вже зранку забрали до збірного пункту. Коли нарешті дзвонилися до сина, почули таке:

"Сказав, що я дома не буду сьогодні, в гуртожитку вірніше, мене не відпускають, забрали на проходження медогляду, і залишили. Але наскільки ми дізнавалися — для проходження медогляду увечері, повинні були б відпустити дитину на другий день, вони цього не зробили", — розповідає мати призовника Людмила.

Таких, як Євген — дев'ятеро. Друзі студентів приїхали, аби пояснити, що, власне, відбувається.

За словами друзів, хлопці не пройшли навіть медичної комісії, а документи (паспорт та прописка) залишилися в них на руках. А от проректор КПІ, де навчалися хлопці, стверджує: між університетом і військкоматом існує домовленість.

Утім, повноцінної медкомісії хлопці так і не дочекались. Їх уже підготували до відправки. Усіх призовників завантажили в автобус. Хлопці так і не змогли отримати вищу освіту. Чи такі призовники будуть корисними для армії — велике питання.