Росія

Через 70 років після завершення Другої світової для пострадянського простору 9 травня — спогад про великий успіх. Цього дня у Росії — паради, покладання квітів до могил загиблих солдатів, концерти та феєрверки.

Перемога здобута завдяки нам, бо ми брали Берліні на наших територіях проходили головні битви,
— виголосив у промові президент Росії Володимир Путін.

Україна

До недавнього часу військовими парадами і феєрверками День Перемоги відзначала й Україна. Та цього року курс змінили. Українці святкують не стільки перемогу над нацизмом, скількившановують жертв нелюдського режиму.

Європа

Данина пам’яті — у дусі меморіальних заходів, які проводять у Європі. Там, до слова, свято відзначають 8-го травня. Це пояснюється різницею у часі: коли остаточно затверджували капітуляцію нацистів, в Західній Європі була одинадцята вечора 8-го травня, а у Східній Європі вже перейшло за північ.

Биття у дзвони, покладання квітів, і польоти авіатехніки, яка брала участь в боях 40-х років — так Захід вшановує закінчення Другої світової. Сьогодні західні лідери воліють говорити не про минулі перемоги, а як зберегти те, за що боролися.

Цього року, щоб створити опозицію гучним російським святкуванням Дня перемоги, світові лідери зібралися у Гданську. Однак і там вони не робили парадів та не відвідували концертів. Натомість було запалення свічок у пам'ять про загиблих в часи війни.