Про це у своїй статті у виданні New York Post пише колишній посол США в ООН Джон Болтон.

"Нинішні зусилля Росії з нарощування впливу на Близькому Сході начебто супроводжуються зростанням "розумності" Кремля. Але насправді заклики Росії провести в Сирії нові вибори і її готовність ділитися розвідувальною інформацією з західними державами — не що інше, як заходи з маскування. Це класична російська техніка приховування справжніх цілей", — зазначив Болтон.

За його словами, довірливий Захід потрапив у російську пастку. На думку Болтона, Путін пропонує "співпрацю", сподіваючись на ослаблення західного опору зростанню російського впливу на Близькому Сході і за його межами.

Рішення проблеми біженців автор називає "цукеркою" Росії, яка покликана дещо заспокоїти Захід, пише Болтон. Але для Москви важливіше отримати полегшення в плані санкцій. При цьому Путін сигналізує арабським лідерам, особливо Саудівської Аравії, що Росія є надійним союзником, можливо, не таким сильним у військовому відношенні, як США, але принаймні більш постійним, здатним діяти з твердістю і рішучістю, пише екс-дипломат.

"Звичайно, противники Путіна, розуміючи його стратегію, а також готові та здатні захищати власні життєво важливі інтереси, могли б використовувати слабкості його внутрішньополітичного становища. Однак кілька недавніх абсолютно дитячих коментарів показують, що президент Обама не розуміє, чого прагне Путін, і не планує цьому протистояти", — підсумував Болтон.

До слова, оглядач The Washington Post Чарльз Краутхаммер переконаний, що Путін не відновлює Радянський Союз, оскільки це надто складне завдання для сучасної Росії.