Замість ряси священика – камуфляж. Олександр – щойно з фронту. Більше півроку він провів із бійцями на передовій. Військовим капеланом став випадково. Із початком війни священик записався до війська добровольцем, утім не пройшов медкомісію.

За 2 роки війни близько шестиста таких військових капеланів були з бійцями в окопах і головне – не давали їм упасти духом. Усі вони сьогодні з'їхалися до пам"ятника князю Володимиру в Києві. У річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій вони моляться за мир та перемогу в новій боротьбі.

На урочистостях теж були перші особи держави. На лацкані піджаків – квітка маку – символ жертв війни в Україні. На заході – посилена охорона. Навіть, коли Петро Порошенко вітається за руку з кожним капеланом, його бодіґарди не відходять ні на крок.

Олександр – боєць 15-ї бригади зв'язку, воював під Дебальцевим. Згадує один із найзапекліших боїв. Поки хлопці були під кулями ворога - капелан молився за їх життя. Каже, тоді по-справжньому повірив у Бога.

Нині в зоні АТО служить більше сотні військових капеланів. Отець Олександр теж днями їде на передову. Каже, його там чекають – і як священика, і як друга.

Читайте також: Порошенко з першими особами вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні