Так, новини про передбачуване вбивство Хашоггі стали серйозною проблемою для Трампа, який налагодив тісні зв'язки з режимом в Ер-Ріяді, пише Maariv.

Читайте також: Зникнення саудівського журналіста у Стамбулі: Трамп висунув дивну версію

Американський президент не міг не відреагувати на подію. Він відмовився скасовувати військову угоду щодо продажу зброї Саудівській Аравії і заявив, що "США покарають Ер-Ріяд", не уточнивши, щоправда, коли і яким чином це буде здійснено, зазначає видання.

На думку Sueddeutsche Zeitung, у відносинах із Саудівською Аравією Трамп поводиться згідно з традиційної політики США щодо Ер-Ріяда – інтереси тут найчастіше ставляться вище моральних принципів.

Порушення прав людини, причетність до терактів 11 вересня або експорт ісламського екстремізму: вашингтонські політики з обох політичних таборів досі прощали саудитам все. (...)Трамп тримається за постачання зброї, крім того, він вибудував свою близькосхідну політику, опираючись на Ер-Ріяд, тому мертвий журналіст нічого не змінить у цьому розкладі,
– переконаний автор публікації.

Аналітик CNN Стівен Колінсон висловлює схожу думку. За його словами, справа про зникнення саудівського журналіста-дисидента викриває "моральну апатію президента США". "Реакція глави Білого дому на очевидне вбивство колумніста The Washington Post Джамала Хашоггі в консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі демонструє, що причини відвертання Трампа від зовнішньої політики кореняться у загальнолюдських цінностях", – зауважує журналіст.

Зникнення саудівського журналіста Джамала Хашкаджі
Реакція США на зникнення саудівського журналіста Джамала Хашоггі: Трамп переслідує власні інтереси

Як пише оглядач Le Monde Сільвія Кауфман, якщо вбивство Хашоггі підтвердиться, це означатиме, що Ер-Ріяд допустив потрійне порушення: "усунення небажаного журналіста; його усунення на іноземній території; і що найгірше – зробив це в консульській установі, яка, як і всі дипломатичні представництва, має служити притулком", пояснює вона.

Це навіть більше, ніж порушення: після передбачуваного вбивства саудівського журналіста в Туреччині Захід більше не може заплющувати очі,
– робить висновок автор статті.

Читайте також: До зникнення журналіста Хашоггі причетний охоронець саудівського принца, – NYT

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що у Стамбулі таємниче зник саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який критикував королівську родину Саудівської Аравії. Про його зникнення стало відомо після того, як він разом з нареченою відвідав будівлю консульства Саудівської Аравії.

12 жовтня турецький уряд повідомив, що має аудіо- та відеозаписи, які підтверджують, що оглядача Washington Post Джамала Хашоггі убили прямо у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював у тому числі й медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США.

У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину і переїхав до Вашингтона, де почав вести колонку на The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.

Журналіст таємниче зник 2 жовтня. Останній раз його бачили біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, куди він пішов, щоб оформити необхідні для одруження документи. Його наречена прочекала на вулиці понад 5 годин, але Хашоггі так і не покинув дипустанову.