Про це під час офіційного візиту у Вашингтон, який відбувся 10 січня, розповіла прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг, пише The Washington Post.

Читайте також: Російський адвокат став захисником громадянина Норвегії, якого РФ обвинуватила у шпигунстві

"Можливо, ми занадто нецікаві (для Росії – "24"), що, безумовно, завдає удару по норвезькому самолюбству", – пожартувала глава уряду Норвегії.

Назвавши свою країну "очима і вухами" Заходу на північному кордоні Росії, Солберг заявила, що втручання Кремля у президентські вибори в США у 2016 році викликали необхідність захисту європейських демократій від подібних атак у майбутньому, зауважує видання.

Дискусії, які відбуваються у Сполучених Штатах, звичайно, підняли цю проблему у всіх європейських країнах. Кожна держава змушена мати справу з цим по-своєму. Це також змушує робити політичну систему Америки досить стійкою до подібних типів загроз,
– прокоментувала прем'єр Норвегії.

Солберг впевнена, що саме ЗМІ, як у Норвегії, так і в усьому світі несуть особливу відповідальність за здійснення опору іноземному втручанню і перевірку інформації, яку вони повідомляють. Тож міжнародна спільнота повинна боротися за правдивість засобів мас-медіа та за такі ліберальні ідеї, як відкритість, закликала глава уряду цієї північноєвропейської держави.

Сполучені Штати Солберг вважає найголовнішим союзником Норвегії, а зустріч із Дональдом Трампом, з її слів, зміцнить безпеку та економічне партнерство між двома державами. Прем'єр-міністр Норвегії також висловила сподівання, що США захистять її країну у разі гіпотетичного нападу Росії, йдеться у статті.

Нагадаємо, після перемовин із Ерною Солберг глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що Америка може приєднатися до Паризької кліматичної угоди, яку вона покинула з його ж ініціативи 1 червня 2017 року.