Таку думку в коментарі сайту "24" висловив екс-міністр економіки України Володимир Лановий. За його словами, реформ, як таких, не буде, тому що наш уряд не знає, як працювати. Є лише розмови про робочі місця, інвестиційний клімат, а це повний абсурд.

Як каже експерт, рекомендації МВФ пов’язані з певними бюджетними обмеженнями. Приміром, щодо скорочення субсидій до меж, які дозволяють їх фінансувати з Держбюджету. Але, зауважує Лановий, це і так зрозуміло, що не можна платити більше, ніж дозволяє бюджет.

Читайте також: Пенсійна реформа: що і коли зміниться для українців

Такі вказівки ідіотам даються. Що взагалі тоді робить наш уряд?
– запитує Лановий.

"Тому зауваження і рекомендації МВФ – в межах того, що не несе якихось негативних соціальних і політичних наслідків. Наприклад, продовження трудового стажу могло б викликати незадоволення в суспільстві. Тому що ця реформа залежить від соціально-економічних умов і від того, чи зможе держава покращити пенсійну ситуацію поза цими технічними діями", – зазначає екс-міністр.

Те ж саме, за словами Володимира Ланового, стосується і боротьби з корупцією. Суцільна демагогія і декларації замість того, щоб змінити систему економічних відносин.

"У нас олігархи платять корупційні "видатки" урядовцям, менеджерам у державних монополіях чи депутатам. Треба боротися з олігархічним ладом, а не з вітряками, сподіваючись, що глава НАБУ Артем Ситник чи керівник САП Назар Холодницький все вирішать. Потрібно змінювати підходи. Олігархи крадуть мільярдами, а платять мільйонами", – зауважує він.

Читайте також: МВФ може виділити Україні ще три транші за своєчасні реформи

На думку Володимира Ланового, МВФ не вимагає від уряду Гройсмана якихось серйозних реформ, тому що знає, що чиновники їх завалять, і тоді Фонд не надасть наступний транш. Але на рівні західних партнерів України є політичне рішення ще певний період підтримувати нашу державу.

МВФ просто знає, що від нинішнього уряду нічого не можна очікувати – реформ, структурних змін, нових технологій, нових ринків. Вони розуміють, хто такий Володимир Гройсман, тому не хочуть поставити завдання, яке б уряд завалив, і відповідно треба буде відмовити Україні в черговому кредиті, – наголошує експерт.

Водночас Лановий не виключає, що частину цих рекомендацій написала і українська сторона. Приміром, що стосується введення абонплати за газ для населення, яку потрібно платити цілий рік.

"Для МВФ головне, щоб "Нафтогаз-Україна" не тягнув мільярди гривень з Держбюджету. А як саме це зробить українська влада, Фонд не цікавить. Питання можна розв’язати по-різному, але уряд вирішив, що треба збільшити комунальні платежі. Владі потрібно, щоб у нафтогазові компанії і влітку, коли немає опалення, надходили гроші", – наголосив Лановий.

Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про виділення Україні мільярда доларів. Однак МВФ поставив Україні низку умов.