Про це в кулуарах Верховної Ради повідомив народний депутат від БПП, перший заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

"Це дійсно дуже важливий законопроект. Він багато в чому повторює законопроект №2706, за який проголосували, але потім його заветував президент на вимогу міжнародних фінансових організацій. Тут є ціла низка новацій. І найголовніше, що цей законопроект принципово погоджено з Міжнародним валютним фондом. Він не заперечує такі заходи. За законопроект проголосували всі фракції, крім "Батьківщини". Я впевнений, що нам вдасться переконати й президента, що законопроект потрібно підписувати, – заявив нардеп.

Андрієвський додав, що перед подачею законопроекту №5273 уряд провів велику роботу – погодив документ з Мінфіном, "Нафтогазом" і міжнародними фінансовими організаціями. У найближчі дні його мають поставити на голосування в другому читанні.

"Законопроект спрямовано на оздоровлення галузі, в першу чергу, теплокомуненерго та підприємств, які надають централізоване водопостачання та водовідведення – це водоканали. Передбачається реструктуризація боргів на 5 років. Після виплати основного тіла боргу – списання штрафів та пені, які фактично заганяють галузь у безвихідну ситуацію. Щось подібне було зроблено в 2006-2008 роках щодо обленерго, і сьогодні ці підприємства більшою чи меншою мірою є здоровим. Тому виходить ситуація, що, прийнявши цей закон, ми зможемо ситуацію в галузі серйозно нормалізувати за рахунок цих взаємних заліків", – підкреслив парламентар.

За його словами, законопроект також передбачає механізми, які оздоровлять взаємини між "Нафтогазом" і підприємствами ЖКГ. Крім того, дозволять уникнути повторення ситуації, що виникла в майбутньому.

"Це радикальний захід, який дає можливість списати всі ці фінансові перегини, які виникли в результаті несвоєчасної оплати з боку держави, неврахування в різниці в тарифах у бюджетах місцевих рад. Крім того, відповідно до закону неможливо встановлювати тарифи нижче собівартості. Відповідно, пені та заборгованості виникати не повинні. Стосунки в галузі повинні вийти на фінансовий здоровий рівень", – резюмував Дмитро Андрієвський.

Як повідомлялося, урядовий законопроект №5273 "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних і теплогенеруючих організацій і підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії" 20 жовтня пройшов перше читання в парламенті та його було направлено на доопрацювання в комітети.

Раніше, член парламентського комітету з ПЕК Лев Підлесецький заявив, що заборгованість підприємств теплокомуненерго перед НАК "Нафтогаз України" виникла через дискримінаційну державну політику.