Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела в американському Міністерстві оборони.

До теми: ООН закликає світ не допустити ще однієї масштабної війни у Перській затоці

За даними видання, на Близький Схід передислокують частину сил швидкого реагування 82-ої повітряно-десантної дивізії.

Такий крок адміністрації США є відповіддю на ескалацію напруження у близькосхідному регіоні після вбивства іранського генерала Касема Сулеймані.

Що відомо про вбивство Касема Сулеймані

У ніч на 3 січня війська США завдали ракетного удару в районі летовища Багдаду. Внаслідок цього загинули командувач спецпідрозділів "Ель-Кудс" іранського Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані та заступник голови іракського шиїтського ополчення Абу Махді аль-Мухандіс.

Трамп особисто віддав наказ про цей удар.

Цей удар був спрямований на стримування майбутніх планів іранських атак,
– прокоментував бомбардування Пентагон.

У Білому домі назвали авіаудар "рішучою оборонною акцією".

Водночас духовний лідер Ірану аятола Сеєд Алі Хосейні Хаменеї заявив, що тим, хто вбив Сулеймані, слід очікувати на "жорстоку помсту". А президент Ірану Хасан Рухані заявив, що вбивство Сулеймані "лише зміцнить рішучість Тегерана протистояти США".

Що відомо про Касема Сулеймані

  • В 1998 році Сулеймані очолив спецпідрозділ "Ель-Кудс" у складі КВІР, призначений для реалізації військових і таємних операцій за межами Ірану.
  • "Ель-Кудс" під керівництвом Сулеймані займався військовою підтримкою ХАМАС і "Хезболли" в Палестині і Лівані, а також мав серйозний вплив на політичну ситуацію в Іраку після виведення звідти військ США.
  • Сулеймані також брав участь у боротьбі проти терористів "Ісламської держави".
  • У 2007 році був включений ООН до списку санкцій іранських військових і політичних діячів, яким заборонений виїзд з країни.
  • Сулеймані вважався головним архітектором війни в Сирії. Вважається, що саме він переконав Росію втрутитися в цю війну, що змінило розклад сил всередині країни.
  • У США його називали "Темним лицарем" розвідки Ірану. За аналогією з фільмом про Бетмена.
  • Сулеймані неймовірно популярний в Ірані. Про нього знімають фільми, пишуть пісні, йому присвячують зароблені нагороди і спортивні призи.