У такий спосіб справу намагаються "зам'яти". Про це в ефірі 24 каналу сказала нардепка 8 скликання та адвокатка Олена Сотник.

Важливо У центрі Києва загорілися дві машини: власники кажуть, що їм погрожували – фото

Суд не бере до увагу більшість доказів через низку процесуальних помилок

За словами Сотник, зараз суд досліджує докази: визначають, які є допустимими, які – ні. Проте багато документів і слідчих дій оформили неналежним чином або із серйозними недоліками.

Цим користується сторона захисту. Майже за кожним доказом вони заявляють клопотання, щоби їх вилучили. Оскаржують половину з наданих доказів.

Про які помилки мовиться

Народна депутатка від партії "Голос" Інна Совсун каже, що у цих доказах є низка процесуальних помилок різного роду, передає ТСН.

Наприклад:

  • зібрано біологічні зразки одного підозрюваного, а дату народження вказано іншого;
  • протоколи про проведення слідчих експериментів наполовину не заповнено, тому суд не може брати до уваги такі протоколи з вільними строками.

"Помилок дуже багато", – наголосила Совсун.

До чого це може призвести

Якщо суд навіть частину доказів визнає такими, які не відповідають стандартам Кримінально-процесуального кодексу, ми можемо отримати серйозну загрозу розвалу справи,
– зазначила Сотник.

Що було на засіданні

Юристка наголосила, що один із захисників – адвокат Чевгус – неодноразово публічно заявляв, що справа розвалиться, бо дуже слабка доказова база.


Постає питання: яким чином прокуратура Київської області, ДБР формували матеріали справи, що сторона захисту має можливість розвалювалювати майже кожен доказ через недбале ставлення до слідчих обов'язків,
– запевнила Сотник.

Вона вважає, що була очевидна халатність, некваліфікована робота слідчих і прокурорів або ж заздалегідь продумана певна стратегія, щоби вилучити докази.

"Крім цього, у цій справі немає одного з ключових речових доказів – самої зброї. Її так і не знайшли. Ніхто не дослідив, чому її не знайшли. Ніхто не проаналізував дії правоохоронців. Щодо них теж є кримінальне провадження, яке нікуди не рухається", – додала адвокатка.

Тому, вона вважає, що для суспільства зараз головне – привернути увагу до справи та вимагати від прокурорів роз'яснення. І сподіватися, що суд належним чином поставиться до своїх обов'язків. Суди теж мають можливість встановлювати факти й доводити винуватість осіб.

Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: головне

  • 31 травня 2019 року двоє поліцейських, їхній друг та підліток відпочивали на одному з подвір'їв. Чоловіки випивали та стріляли по металевих банках. Одна з куль влучила у 5-річного Кирила Тлявова. Дитина боролася за своє життя, але надвечір 3 червня померла.
  • У момент злочину компанія чоловіків та підлітка нічого не підозрювали, гуляння продовжувалися. Спершу поліцейські Переяслава-Хмельницького стверджували, що 4 дітей гуляли на вулиці, коли 5-річний хлопчик з необережності посковзнувся та впав на асфальт, через що й отримав травму голови.
  • Лише через 5 місяців після трагедії, у справі про вбивство Кирила Тлявова стало 4 обвинувачених: інспектор водної поліції Іван Приходько, поліцейський Володимир Петровець, їхній друг Дмитро Кривошей і 17-річний син Петровця Станіслав.
  • За інформацією ЗМІ, суд може винести остаточний вирок у цій справі до кінця 2020 року.

Дивіться відео про хід справи: