Про це повідомляє Associated Press.

Читайте також: "Попередній урок так і не вивчили": у Росії пригрозили країнам Заходу через Балкани

Так, 14 грудня парламент Косово голосуватиме за переформатування сил безпеки країни в регулярну армію.

Однак влада Сербії обурена таким рішенням - країна погрожує заходами проти Косова.

Президент Сербії Александр Вучич зустрівся з послами Росії і Китаю в Белграді 4 грудня, заявивши, що "постійні провокації з боку Косова" можуть залишити Сербію без вибору, окрім як "захистити сербську меншину в Косові".

Вучич сказав, що плани Косова зі створення армії ставлять під загрозу мир і стабільність в регіоні.

До слова, 29 вересня спецназ косівської поліції затримав кількох сербів на Гідроелектростанції Газіводи. Як стверджують силовики, затримання відбулося перед візитом на ГЕС президента Косова Хашима Тачі. У відповідь сербський президент Александар Вучич привів армію в боєготовність. Вучич заявив, що очікує отримати підтримку від Росії через ситуацію в Косово.

Чому конфлікт на Балканах загострився?У липні президент Сербії Александар Вучич висунув ідею розділу Косово, яка проголосила незалежність від Сербії в 2008 році. Сценарій, що обговорюється найчастіше, передбачає визнання півночі Косово частиною Сербії. Ще одна можливість полягає в тому, що до Косова може приєднатися в основному албанська етнічна частина Південної Сербії.

На початку серпня Сербія і Косово звинуватили одне одного в зазіханнях на північні регіони. У Белграді застерігали, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів. У Пріштині ж мають інформацію, що Сербія планує в односторонньому порядку проголосити сербську автономію на півночі Косова.