Забруднені русла і майже стояча вода теж причина задухи. Для того, щоб підводній фауні вільно дихалося, треба 5-6 міліграм кисню на один літр. Відмітка у 3 міліграми вважається вже критичною.

Вода саме в Київське водосховище потрапляє з боліт, з Прип'яті, де йдуть води збіднені на кисень. Потрібно робити все, для того, щоб попередити ці масові явища,
– запевняє начальник відділу іхтіології Наталія Панасюк

Подати кисень під лід можна за допомогою давнього і найпростішого способу. Треба просвердлити ополонку і встромити в неї оберемок очерету. Через його канали, навіть при замерзанні, вода контактуватиме з киснем.

Рибалки пам'ятають, як у 2010 році через відсутність таких свердловин, загинули десятки тон риби. Косяки в пошуках кисню збились на мілину і їх там розчавило льодом. Спеціалісти кажуть, якби течія в Дніпрі була більшою, то і ці процеси були б природніми.

Читайте також: На Дніпрі у пастку потрапили 30 рибалок: опублікували фото

Організатори запланували пробурити майже 1000 таких ополонок. Якщо аналізи води і на далі будуть не втішними, перейдуть до застосування спеціальних моторизованих помп.

На створення одного такого кисневого шлюзу йде не більше п'яти хвилин, екологи закликають і інших долучатись до акції і створювати рибній фауні комфортні умови.