Про це сайту "24" розказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
За словами політолога, якщо владі вдасться продовжити тенденцію до збільшення соціальних виплат, покращення економічних показників, то партії, які її представлятимуть, матимуть непогані шанси на виборах. Але, підкреслює Леонов, це повинно бути не просто зростання ВВП, а реальне збільшення робочих місць, доходів тощо. Українці, на його думку, люблять голосувати за стабільність, щоб не втратити те, що зараз мають.
Крім того, як вважає Олександр Леонов, напередодні виборів дуже загостриться ситуація якраз на опозиційному електоральному полі. Буде багато партій і серед націоналістів, і популістів, які атакуватимуть не стільки владу, скільки одна одну. І на цьому можуть зіграти провладні сили.
Результати перегонів залежатимуть від економічної спроможності кожної з партій. Якщо бізнесмени відійдуть у бік у зв’язку з тим, що тепер депутатський мандат не є гарантією недоторканності, то передвиборчі бюджети партій будуть меншими. Стануть скромнішими і можливості для підкупу виборців, а, отже, і інші результати виборів,
– зазначає експерт.
Водночас, за словами Олександра Леонова, такі політичні сили, як "Опоблок" і "За життя", відкрито спекулюватимуть на втомі від війни. Що не може не вплинути на вибір українців під час голосування. Багато що, підкреслює політолог, залежатиме від того, наскільки активно Росія втручатиметься в парламентську кампанію, зокрема, фінансово.
На наступній парламентській кампанії для Росії буде суттєво звужено поле для маневрів. В Україні мінімізований вплив російських ЗМІ і соцмереж. Тому вплив матиме гібридний характер. Це буде непряме фінансування, адже якщо якусь із партій піймають на фінансуванні кампанії з Росії, то це матиме серйозні наслідки. А медійна підтримка буде значно меншою, ніж колись,
– наголошує Олександр Леонов.
Нагадаємо, згідно із соцопитуванням, проведеним Фондом "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, лідером симпатій виборців наразі є партія "Батьківщина". Її підтримують майже 11,2% громадян. Друге місце посідає Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 9,3%. Третє місце поділяють партії "Громадянська позиція" (8,3%) й "Опозиційний блок" (8,4%). П’ятивідсотковий бар’єр також долають партія "За життя" (7,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,3%) і Об’єднання "Самопоміч" (5,8%).