Пряма трансляція на
Останні випуски

На сьогодні ЗСУ взяли під контроль майже всю "сіру зону" на Донбасі, – радник Порошенка

- Читать новость на русском
Юрій Бірюков
Юрій Бірюков / Inforesist.org

Збройні сили України взяли під контроль майже всю "сіру зону" на Донбасі, заявив радник президента держави Юрій Бірюков.

"Від того стану, в якому ми почали у травні 2014 року, дві третини території (Донбасу) були звільненні. Практично вся "сіра зона" звільнена та взята під контроль", – сказав Бірюков в ефірі телеканалу "Прямий".

Читайте також: "Дуже хочу допомогти виграти війну": бабуся пожертвувала 10 тисяч доларів для української армії

Варто зауважити, що час від часу українські військові на Донбасі змушені були проводити операції зі заняття деяких територій, аби позбавити російські окупаційні сили можливості здійснювати обстріли. У штабі Операцій Об’єднаних сил звітували, що під час таких подій українські бійці не порушували мінських угод.

Що таке "сіра зона" на Донбасі? У зоні Операції Об’єднаних сил на Донбасі є території, підконтрольні і непідконтрольні Україні, а є загадкова "сіра зона". Поняття "сіра зона" в Україні з’явилося в 2014 році, після того як були підписані мінські угоди. "Сірою зоною" називається нейтральна територія по обидва боки лінії фронту. У деяких місцях її ширина становить кілька кілометрів, в інших – всього 200-300 метрів.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі